Potřetí fotbalově

21. prosince 2022 v 11:38,  FanBlog

Po reprezentační přestávce čekal na Sparťany první zápas vánočního týdne, soupeřem byla nejen olomoucká Mora, ale řádně vymrzlá Plecharéna. Sparta si poradila s obojím, naordinovala Olomouci její vlastní medicínu a zvítězila 1:0 a připsala si další body do tabulky. Sparta tak pod Miloslavem Hořavou v deseti zápasech již potřetí vyhrála nejtěsnějším, tzv. fotbalovým výsledkem.

I když jsme opět neměli moc střel na branku, tentokrát bych viděl důvod jinde než v naší bezzubé hře. Olomouc výborně bránila předbrankový prostor, kde docházelo k neustálým šavlovačkám o puk. Ve od poloviny první třetiny do konce druhé jsme zbytečně pouštěli soupeř do útočných akcí chybami v rozehrávce. Třetí třetinu jsme však už zvládli celkem s přehledem. Perfektně jsme bránili okolo naší branky, kde jsme nedávali Hanákům šance k dorážkám, zároveň jsme bránili velmi obětavě. Útoku tentokrát chybělo větší zapojení třetí a čtvrté formace a tím jsme nebyli schopni dostat se do nějakého stálejšího tlaku. Velmi dobrá byla naše oslabení. Bylo trochu na nás vidět, že po výplachu v Litvínově trenéři naordinovali mnohem „bezpečnější“ styl hokeje vůči naší brance. A upřímně jsem to malinko čekal. Každopádně produktivita asi mohla být lepší.

Hodně se mi líbil Erik Thorell, je neuvěřitelné, jak pookřál. Výborně bruslil a má lví podíl na jediné brance, kdy Konrád z té střely viděl jen a pouze našeho útočníka. Ke konci zápasu, kdy začala Mora tlačit, vynikal Honza Buchtele skvělou prací a vykoledovaným faulem tři minuty před koncem. A jak to tak bývá, jdu hodnotit gólmana, tudíž našeho nejlepšího hráče. Kovy opět zachytal fantasticky. Někdo může říct, že se to dá brát jako standard. Ale to by byla ohromná chyba! Kuba předvedl několik skvělých zákroků, z hlavy si vybavím únik Nahodila a přesilovkovou střelu Pláška. Obě situace skončily k možnému překvapení spousty diváků na výstroji našeho gólmana. Skvělá práce a, pokud se nepletu, čtvrtá nula v našem dresu. Klobouk dolů!

Poslední zápas před Vánoci nás čeká ve čtvrtek, kdy vyzveme Plzeň. Po tomto zápase se budeme těšit nejen na Ježíška, ale konečně po letech i na Spengler Cup. Zápas se soupeřem ze západních Čech tak bude zase na nějakou dobu poslední v extralize. Tak snad se s tím letošním rokem na českém rybníku rozloučíme domácí děkovačkou!

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!