Zlepšení bez bodu

7. listopadu 2022 v 12:24,  FanBlog

Už bez trenérů Pavla Patery a Patrika Martince nastoupila Sparta k poslednímu zápasu před reprezentační přestávkou, který byl věnován legendám naší Spartičky a do Klubu legend HCS přibylo pět nových jmen. K hokeji, Sparta podala solidní výkon, na body ovšem nestačil, s Pardubicemi prohrála 2:3.

Sparta naplnila základní hokejové ukazatele co se týče rychlosti a bojovnosti. Ono jinak by zápas se současným Dynamem dopadl daleko hůř. V čem bude mít nový trenér, ať to bude kdo to bude, hodně práce, to jsou hlavně přesilovky. Na můj vkus strašně statické s málo pokusy směr brána. Jako bychom si pořád hledali lepší a lepší pozici. Zápas se v náš neprospěch zlomil ve druhé třetině. Nejprve obrovské šance neproměnili Řepík (pěkný únik podél mantinelu zakončený tyčkou) a Erik Thorell, který neprovedl samostatný únik vůbec zle, ale Dynamo podržel Will. A pak jsme si nepohlídali hráče před brankou a chvíli před koncem druhé třetiny inkasovali na 2:2. Ve třetí třetině, a to zvláště po gólu na 2:3, bylo vidět, kdo je psychicky nahoře a kdo ne. Sparta se z obdržené branky nemohla dobrých pět minut oklepat. A když už přišel nádech, přišel i stupidní faul Moravčíka v útočném pásmu tři a půl minuty před koncem, který vůbec nic neřešil... Tohle je taky součástí našich problémů s disciplínou, sice jen dva tresty, ale oba v útočném pásmu a Moravčíkův trest velmi zbytečný chvíli před koncem.

Hodně se mi líbily naše první dvě útočné formace. Kuba Konečný odvedl v té první spoustu práce, aby vytvořil prostor Sobotkovi s Řepíkem. Ale celkově bych řekl, že Sparta hrála dobrý zápas a hrát s někým okolo našeho postavení v tabulce, asi tu mluvíme o výhře. V bráně nastoupil Kovy a byla to letošní klasika. Čísla hrozná, výkon dobrý. První gól tečovaný, druhý nehlídaný hráč na zadní tyči a třetí rána od modré, ze které viděl náš golman jen bíločervený dres. Musel by mít ultra kliku, aby jeden z těchto gólů skončil na jeho výstroji. Bohužel, nestalo se.

Reprezentační pauza většinou znamená sledování reprezentačního týmu s klidnou hlavou a sledování bývalých i současných Sparťanů v reprezentačním dresu. Tato ovšem bude jiná. Jsem zvědavý, kdo se nakonec ujme trenérského žezla. A předpokládám, že do konce ledna, kdy končí přestupové okno, se pokusí trenér společně s vedením postavit kádr dle představ nového vládce střídačky. Tak se nechme překvapit. Co bude následovat dál je zatím zahaleno v takové mlze, že by se v ní cítil Rákosníček jako doma.