Domeček z karet

31. října 2022 v 10:55,  FanBlog

Už dochází slova, zůstávají jen emoce, které mají daleko do juchání. Sparta přivítala na svém ledě Olomouc, které podlehla 2:5. Kdo by to byl ještě v první polovině druhé třetiny řekl. Mimochodem, Sparta za posledních sedm zápasů zvládla jen dvě výhry, obě v prodloužení. Žádný další bod nepřidala, takže získala v tomto období pouhé čtyři body.

Sparta na Olomouc vlétla, hrála asi nejlepší zápas v sezoně. Důraz, bruslení, agresivita, to vše tam bylo. Dokonce i využitá přesilovka, do toho Janu Lukášovi v bráně Olomouce zvonilo v uších, protože za ním cinkaly tyčky jak když si malé děcko hraje se zvonkohrou. Ale pak přijde za mě celkem šťastný gól Olomouce, kdy si soupeř šanci vypracoval, ale pak jen útočník soupeře plácl do puku a snížil na 1:2. Zdánlivě se nic neděje, ale v tu chvíli se naše hra zbortila jak domeček z karet. Za minutu 2:2, za další minutu či dvě vytáhl Kovy zákrok utkání. Ani to nás ale nenakoplo a od té doby byl na ledě jen jeden tým. Bohužel, jednalo se o hosty. Vzali jsme půl zápasu tvrdé práce, zmačkali, poplivali a spláchli do záchoda. Jak je možný, že takhle zkušenej tým se složí poté, co dostal gól, kterým soupeř snížil? Nicméně led jsme úplně vyklidili a nechali si hosty dělat co se jim zlíbí. Takhle poníženě výkonem Sparty jsem se dlouho necítil.

Jediní dva hráči, které jde vyzdvihnout, jsou Honza Buchtele a Michal Řepík, kteří makali a jezdili celý zápas. Zbytek hrál půl zápasu. V bráně nastoupil Kuba Kovář a vůbec se mu nedivím, že po vystřídání zahodil masku, hokejku a nakonec zmizel v kabině. Co víc chceme? Zákrok, který jsem zmínil výše, je na zlatou helmu. Podržel nás v zápase. A co z toho? Nic. Opět a zase. Ani bych se nedivil, kdyby začal projíždět možná angažmá, kam by mohl zmizet. Třeba by si tam spoluhráči víc vážili jeho práce. Přitom by mu měl celý kádr pravidelně čistit výstroj, neboť jen díky němu a Kořenovi není Sparta v tabulce na úrovni Litvínova.

Člověk už ani nemá sílu bejt naštvanej. Je z toho podivná směsice zklamání, ponížení a rezignace. Včera jsem měl snad poprvé v životě sto chutí se sbalit a vypadnout z haly před koncem. Neudělal jsem tak a obdivuju nás všechny, kdo jsme vydrželi a měli snahu fandit až do konce, když jsme viděli co se děje na ledě a jaká party probíhá naproti. Tenhle týden nás čekají dva zápasy venku (Plzeň a Vítkovice) a v neděli zápas pro legendy s Pardubicemi. Už si nedělám iluze a jen žádám: Sparto, nedopusťte, ať je to úplnej průser.