Krok vpřed?

27. října 2022 v 11:56,  FanBlog

Jak mohou být dva zápasy se stejným výsledkem diametrálně odlišné. Sparta přivítala na konci domácího trojboje Vítkovice, kterým se zatím v letošním ročníku nebývale daří, což dokazuje jejich postavení v tabulce. Sparta nicméně ostravské porazila 3:2 po prodloužení a připsala si tak další dva body. Premiéru v rudém dresu si připsal Michal Kempný.

I když výhra "jen" za dva body, tak si myslím, že Sparta odehrála jeden z nejlepších zápasů v letošní sezoně. Od začátku velmi dobře bruslila, byla důrazná, nebála se podstoupit souboj. De facto Spartu přibrzdil až čtyřminutový trest pro Hausera. Sparťané dobře bránili, byť druhé brance předcházela celkem velká chyba v pokrytí hráče před brankou. Jediné, co významněji drhlo, tak je produktivita. Sparta měla ohromné množství šancí a opět z toho vytěžila jen dvě branky za šedesát minut. Nicméně na tom měl velký podíl i brankář Vítkovic Aleš Stezka, který chytal velmi dobrý zápas, Vítkovice podržel zejména po gólu Sobotky, kdy hned v dalším střídání vychytal Thorella a pak kryl ještě další nebezpečnou akci. Zkrátka a dobře, jako odrazový můstek tento zápas posloužit jednoznačně může. Výkon to byl dobrý, byť může být samozřejmě lepší, a to zejména v útočném pásmu. Ne nadarmo všechny naše branky padly po rychlých protiútocích. Občas to působí tak, že se dostaneme do pásma a koukáme, co tam děláme a co tam vlastně máme tvořit. Nicméně dobrá výhra nad rozjetým soupeřem.

Dnes vyzdvihnu první formaci, která opět byla nebezpečná, líbil se mi již tradičně i David Vitouch, Erik Thorell vypadal taky lépe než v minulých zápasech. Dokonce i u Simona si člověk občas všiml záblesků hokejovosti. Michala Kempného zatím nechci moc hodnotit, počkám, až absolvuje pár zápasů. Ale pokud tohle byl předkrm toho, co umí, tak se těším na hlavní chod. V bráně nastoupil Pepa Kořenář a za mě to byl asi nejlepší výkon, který předvedl po příchodu do Sparty. Chytal velmi jistě, puky z něj nepadaly, dokázal vyrážet kotouče do rohů. S góly mohl udělat pramálo, naopak vychytal v první třetině Lakatošův únik. Skvělá práce!

Týden jsme začali dobře, je však třeba pokračovat. Další zápas nás čeká v pátek na ledě trápícího se Litvínova, kde v pondělí ukončil působení trenér Růžička. Jak já nemám rád, když Sparta jede na led soupeře, který vyměnil trenéra... Nezřídka se nám stalo, že podobné zápasy končily naší prohrou. Snad tomu tak v pátek nebude a odvezeme si z černožlutého ledu tři body.