Stále dokola

24. října 2022 v 13:07,  FanBlog

Sparťané se po páteční prohře opět představili na domácím ledě, kdy přivítali soupeře z Mladé Boleslavi. Po nepříliš akčních dvou třetinách začaly padat branky ve třetí části. Za stavu 2:2 se šlo do prodloužení, které rozhodl Michal Řepík a Sparta díky tomu zvítězila 3:2 po prodloužení.

Co k tomu říct. Dvě třetiny strašidelného hokeje. Tam nebylo prakticky nic, Boleslav byla lepším týmem zejména ve druhé třetině. Po druhé části měla Sparta úctyhodných OSM střel na branku. Zápas co zápas prostě hrajeme nějakou část blbě. Každé druhé kolo řešíme podobnou třetinu, kdy prakticky nevystřelíme. Jo, fajn, ve třetí části jsme se zvedli, došli k bodům. Ale hokej má minut šedesát, ne patnáct. Je to prostě skoro na to napsat si článek dopředu a každé kolo ho jen okopírovat. S tímhle můžeme na body s Vítkovicemi zapomenout. Kdyby bylo páté kolo, tak dejme tomu, ale tohle byl 13. zápas Sparty v letošním ročníku. Progres? Nulový. Navíc jsme možná ještě přišli o Míru Formana, aby toho nebylo málo, který pro zranění nedohrál. K přesilovkám se už nevyjadřuju, protože se snažím udržet si image slušného chlapce z nedělní školy. Jen teda vidět na přesilovce formaci E. Thorell - G. Thorell - Simon při současné formě všech tří jmenovaných, za nimi Polášek s Moravčíkem... Nechte to snad raději hrát ty mladý kluky, postavte Safina jako hradbu před golmana a nemůže to dopadnout hůř. A to myslím doslova, prostě to nejde zahrát hůř. A myslím si, že by Martin Jandus měl dostat šanci ve druhé přesilovce na modré.

Líbila se mi první lajna, byla schopná soupeře jako asi jediná výrazněji přehrát. Opět se mi líbila dvojka David Vitouch a Kuba Konečný. Jestli by nestálo za to vyjmout Tomáška, kterého sráží absolutní absence formy spoluhráčů z formace Simona a Erika Thorella a zkusit ho vedle Davida s Jakubem. Oba dva mlaďáci jsou hodně brusliví a relativně šikovní, umí dát gól, vybojovat puk. To by za mě mohlo fungovat. V bráně nastoupil Kuba Kovář a nebýt jeho, nebylo po dvou třetinách o co hrát, chytal parádně. Druhý gól Boleslavi vypadal sice všelijak, ale patrně byl tečovaný Krejčíkem. Nicméně i kdyby to celé padlo na Kovyho hlavu, co mu vyčítat? Zápas co zápas je bezchybný, drží Spartu a dostává góly, se kterými nemůže nic dělat. A jsme zase u toho, že Sparta nemůže hrát hokej ve stylu, že vyhraje jen tehdy, kdy ji výrazně podrží golman.

Sportovní úsek našeho klubu si musí vyhodnotit, jestli tahle hra je to, co má Sparta hrát. Zatím to rozhodně žádný Showtime není. Ve středu dorazí Vítkovice a upřímně, už teď mám strach, aby si z nás Krieger s Muellerem neudělali trhací kalendář. Tak uvidíme. Nicméně ve mně klíčí podezření, že si Pavel Patera ukousl příliš velké sousto...