Další výpadek = další ztráta

19. října 2022 v 13:47,  FanBlog

A už je to tady zase. To byla moje myšlenka, když jsem viděl první třetinu zápasu Hradec - Sparta. A tato třetina stála Spartu zápas, sparťané prohráli na ledě Hradce Králové 2:3.

Bylo fajn vrátit se do zápasu. To jo. Ale proč zase nehrajeme jednu třetinu? Nebýt Kováře a vychýlené mušky Lva, mohlo se jít po první třetině do kabiny klidně za stavu 5:0 pro domácí. Sparťané vůbec nic nehráli, byli pomalejší, nedůrazní. Přesilovky? V jedné tyčka hradeckého Lva, ve druhé po hrubce Poláška gól na 1:0. Chápu, že se může nějaký výpadek jednou za čas objevit, ale my jsme toho svědky v každém druhém zápase! Fajn, dokázali jsme se vrátit, bohužel jsme dostali třetí gól a z bušení do zavřených vrat jsme nic nevytěžili. Ale vše jde na vrub tomu, že jsme dvacet minut nechali Hradec hrát a vypadali u toho jako borci, co si chodí zahrát po práci. Takhle to prostě nejde. Útok nadupaný jmény a my máme nejméně střel na bránu v extralize. Ne o pět nebo deset, ale o 36! Na v této statistice vedoucí Pardubice ztrácíme 120 střel. Něco je špatně. A vzhledem k tomu, že v pátek zakončíme první čtvrtinu extraligy, je potřeba přijít na to co to je dosti rychle.

V zápase se mi líbil Míra Forman, dobře zahráli i bratři Thorellové. Postupně se celý tým tak nějak zvedl z prvotřetinové letargie. V bráně nastoupil Kuba Kovář a jen díky němu jsme mohli pomýšlet na nějaké body. Zejména jeho zákrok proti Cingelovi v první třetině byl výstavní. Jen by potřeboval víc pomoci od obrany, kdy první branku dostal po přihrávce do prázdné, druhou vymyslel Polášek a třetí nemohl vidět. Ale Kovy opět potvrdil, že v brankáři to není.

Uff... Zatím se sezona vůbec nevyvíjí tak, jak bychom si přáli. Ne a ne se Sparta dostat do pohody, ve které ji potřebujeme. V pátek nás čeká zápas z nejvyhrocenějších, do O2 Areny přijede brněnská Kometa. V hledišti to bude jiskřit, doufejme že i na ledě. Ale hlavně doufejme, že Sparta odehraje zápas, ve kterém opět nevynechá jednu třetinu.

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!