Ostuda na Hané

23. září 2022 v 11:37,  FanBlog

Bída a zmar... Sparta nastoupila v rámci třetího kola na ledě Olomouce. No, nastoupila, ale brzy taky vystoupila, jinak se to moc nazvat nedá. Sparťané po velmi špatném výkonu prohráli  na Hané 0:4.

Prvních deset minut byla hra Sparty efektní, efektivitu však kustodi zapomněli přibalit. Pak následoval polovlastenec, gól po první větší šanci a celá hra šla do kopru. Vše začínalo šílenou rozehrávkou a špatným pohybem. Například zakládání přesilovky jsme řešili tak, že místo vstupu do pásma v přesile jsme jeli tři na čtyři, protože dva hráči vyloženě jen a pouze stáli na modré u mantinelu. Důraz okolo brány? Nula, nic. A to jak před brankou soupeře, tak bohužel naší. Všemu nasadila korunu druhá třetina, kterou jsme na střely na branku (dle neoficiálních statistik) prohráli 15:2. V OLOMOUCI jsme PROHRÁLI třetinu na střely 15:2! Na celkové střelecké pokusy 30:4! A že by bylo vidět, že by někdo chtěl probudit zbytek týmu soubojem, pošťuchováním, provokací? Ne, ne a bohužel do třetice ne. Sparta byla chcíplá, jak hráči, tak bohužel trenéři. Holt na Litvínov stačilo hrát deset minut v zápase, ale to byla výjimka, která potvrdila pravidlo, že bez tvrdé dřiny po celých šedesát minut to nepůjde.

Za první třetinu tu pochválím první lajnu, která snad při každém střídání zlobila soupeře. Opět zahrála dobře i lajna čtvrtá. Ale za druhou a třetí třetinu se snad nenašel světlejší moment. V bráně nastoupil Kuba Kovář a těžko mohl s obdrženými góly něco víc dělat, naopak několikrát uchránil Spartu od bůru.

Nějak moc se v posleních dnech a týdnech končí debata o zápase stylem "Na (dosaďte úsek hry) musíme zapomenout a hodit to za hlavu a ono to půjde!" No, evidentně nepůjde. Patera s Martincem musí najít cestu ven z této mizérie, protože tým zatím nepůsobí vůbec dobře. V neděli přijede do Prahy Plzeň, čerstvý rekordman v rychlosti trenérské výměny. Ale zápas nesmíme podcenit, většinou tato událost tým nakopne. A vůbec, jak správně poznamenal Jakub Krejčík, s tímhle neporazíme nikoho. Tak v neděli a snad lépe!

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!