PříbaShow

20. září 2022 v 20:16,  FanBlog

Druhý pokus úspěšný. To je nejen příběh druhého extraligového kola, ale doufejme i tohoto článku, který jsem na první pokus vydával v pondělí ráno. Nicméně jsem odložil zveřejnění asi až na rok 2222, čímž se z článku stalo poselství budoucím generacím. Zpátky ke Spartě, ta po nepovedeném prvním zápase zvládla zabrat a Litvínov porazila 3:0. Připsala si tak první tříbodovou výhru v sezoně.

Nebylo ovšem vše sluncem zalité. Za hodně hovoří to, že si Sparta vypracovala první vážnější příležitost až ve 45. minutě. Do té doby držel naše naděje Kuba Kovář. Nicméně jako kdyby první vážnější šance Spartu probudila a od té doby byl na ledě prakticky jen jeden tým. Každopádně první dvě třetiny opět sparťané působili ospalejším dojmem a zejména ve druhé byl Litvínov jasně lepší. Ale jak to tak bývá i v pohádkách, vše se nakonec v dobré obrátilo, princ zachráníl princeznu a....pardon, Sparta ovládla posledních deset minut, kdy nastřílela tři branky a připsala si první tříbodou výhru v sezoně.Co se mi zatím líbí v naší hře, to je hra v oslabení, dříve známá jako Achillova pata.

Skvělý zápas odehrála čtvrtá formace Přibyl-Vitouch-Dvořáček. Výborný pohyb, dobrý důraz a zároveň nadstavba v hokejovosti zejména od prvně jmenovaného, který pomalu ale jistě dělá z Davida Vitoucha nejlepšího střelce Sparty. Vyzdvihnout tu musím tři body Dana Přibyla (1+2). I když branka byla z kategorie šťastnějších, asistence u gólu Vitoucha byla chutnou laskominou. Líbí se mi i Gustaf Thorell, velmi platný hráč na oslabení, zároveň se nebojí jít před soupeřovo brankoviště, což ocenil při své brance Adam Polášek. V bráně nastoupil Kuba Kovář a chytal velmi dobře, Spartu podržel v těžkých chvílích a při trestném střílení. Gratulace k první výhře i první nule!

Tak za sebou máme první vítězství v sezoně, určitě si přejeme pravidelnou dávku pozitivních emocí od naší Spartičky i nadále. Další šance k tomu bude ve čtvrtek na neoblíbeném ledě v Olomouci. Urputný hokej hanáků nám nikdy moc nevoněl, ale věřím, že Sparta zápas zvládne a proběhne export bodů do Prahy!