Opožděný vánoční dárek - Sparta podruhé v Brně vstřelila 8 gólů

29. prosince 2014 v 16:44,  FanBlog,  Slávek33

Vánoční pohoda skončila a Tipsport extraliga se po reprezentační pauze opět rozjela. Povánoční program Spartě nalosoval hned dva zajímavé soupeře. V pátek Sparta s přehledem vyhrála 3:0 nad Slavií, když soupeře nepustila k ničemu nebezpečnému a Filip Novotný si připsal první čisté konto v sezóně.

V neděli byl na programu výjezd na Moravu do neoblíbeného Brna. Na výjezd se hlásím až v sobotu kolem poledne. V době, kdy už na FB výjezdové pozvánce svítí, že je vyprodáno. Nemám tedy jistotu, že pojedu. Po pár hodinách čekání, se v hospodě dozvídám definitivní verdikt „Tak máš zelenou, přijď“, znělo ve zprávě. FanClub vypravuje do Brna dva plně obsazené autobusy, více než 120 lidí jede podpořit Spartu na nepřátelské území.

Cesta do Brna proběhla poklidně za stálého popíjení čehokoliv, co zrovna bylo po ruce. Pája slavila narozeniny, tak neustále něco kolovalo. Ještě jednou, všechno nejlepší. Třičtvrtě hodiny před zápasem stavíme před Rondem a postupně zaplňujeme sektor pro hosty. Ještě před začátkem zápasu jsme asi 3x vypískáni po odeřvání pokřiku SPARTA, tak nás tu mají rádi.

První třetina moc krásy nenabízí. Choreo domácích nikoho z nás nenadchlo a jen pouze poukázalo na intelektuální úroveň místního publika. Brno si jistě pamatuje poslední vzájemný zápas, který se v Brně odehrál (1:8) a nechce dopustit podobný scénář. Ujímáme se vedení díky Barinkově střele od modré čáry ke konci první periody, když využíváme přesilovku.

Ve druhé třetině padly celkem 4 branky. Sparťanské publikum potěšil nejdříve kapitán Tomáš Rolinek – 0:2. Brno pak díky využitým přesilovkám vyrovnává, ale naštěstí nedopouštíme obrat v zápase a chvíli na to již opět vedeme. Nejlepší sparťanský hráč zápasu Tomáš Rolinek překonává Faltra po dobré přihrávce od Pecha – 2:3.

Do třetí třetiny si přeji pouze dva naše vstřelené góly, aby mi vyšel tip na přesný výsledek zápasu 2:5. Již po pěti minutách tiket trhám, to když díky Formanovi, Saboličovi a Cingelovi vedeme již 2:6. Kometa se již nevzpamatovala. Domácí publikum ztichlo, hráči na ledě obdrželi další dva góly - vítězíme 2:8. Poslední třetinu si užíváme a loučíme se s hráči tradiční vítěznou děkovačkou.

Za dva odehrané zápasy v hale Rondo máme v této sezóně vynikající skóre 16:3. Jen pro porovnání, v loňské sezóně jsme zde hráli pětkrát s pozitivním celkovým skóre 17:12. Cesta nazpátek je již dosti ospalá a kolem 23:30 se loučíme v Holešovicích.

V příštím týdnu se hrají další dva extraligové zápasy. Nejdříve v úterý poslední zápas v tomto kalendářním roce s Olomoucí. Do třetice všeho moravského odehrajeme v neděli 4.1.2015 zápas ve Zlíně.

Autor: Slávek

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!