Jako na houpačce – drama s dobrým koncem (Sparta – Karlovy Vary 31. října 2014)

1. listopadu 2014 v 17:43,  FanBlog,  frafont

Poté, co jsem okolnostmi a povinnostmi na chatě byl nucen vynechat zápas se „sekačkami“ alias Mountfieldem HK, jsem se dostal až na zápas proti Energii Karlovy Vary. Hlavně jsem doufal, že nebude úplně tragická návštěva a že během zápasu nebudu muset bojovat se spánkem a únavou vinou nudy na ledě. Přicházím do haly přibližně osm minut před úvodním vhazováním a počítadlo diváků ukazuje kousek nad 2500 (nakonec to došlo na číslo 4329, to není žádná extra sláva, ale úplný propadák také ne, takže v pořádku). Ohledně druhého bodu (obavy z nudného zápasu a plácané) jsem také byl nakonec vyveden z omylu, ale popořadě.

Je vhozeno úvodní buly a začínáme. Vzhledem ke zdravotním potížím některých hráčů je sestava slepená různě. Z naší strany tak trochu prozívaný úvod, Vary vystrkují růžky a drápky víc, než by někteří čekali, v čase 2:22 to končí gólem v naší brance – 0:1. Chvíli trvá, než se z toho hoši oklepou, poté začínáme být aktivní, i šance jsou, jenže gólem nekončí žádná. V závěru první třetiny mají velmi slušnou šanci hosté, ale Filip Novotný v naší brance dokázal zakročit a nedovoluje stav 0:2. Bohužel 0:2 to stejně následně je – na začátku druhé třetiny hráč Varů střílí, Filip jenom vyráží, před sebe, další Varák v klidu dojede k puku a doklepává z extra jednoduché pozice. Nevím, co dělali v tu chvíli beci – asi ještě byli duchem v šatně, že puk neuklidili někam pryč. Následují další nevyužité šance z naší strany, až konečně prolomí smůlu naše staronová posila - nyní na výpomoci z Motoru - Josef Straka. Chvíli po něm se rozjede Zdeněk Bahenský sám na Habala a dokáže puk procpat na místo určení – 2:2. Ožívají hráči na ledě i my v hledišti, žádáme si ještě jeden, přání plní exkarlovarská dvojička – Lukáš Pech nahrává, Petr Kumstát střílí, puk projde Habalovi mezi nohama, vedeme 3:2. V samotném závěru druhé části ještě jenou naše šance, kombinací se jako poslední dostane k puku slovenský štírek Reway a posílá ho do sítě prakticky současně s rozsvícením zeleného světla na znamení konce třetiny, rozhodčí jde na poradu s videem, nakonec branku uznává a vedeme 4:2 (mimochodem to byl učebnicový gól do šatny – tady snad rozhodovaly setiny, ani ne ta celá desetina). Říkám si, že už to snad dohrajeme v klidu, jenže chyba lávky – hned na startu třetí třetiny zase kluci chrápou v obraně a Vary dávají kontaktní gól na 4:3. Uběhnou tři minuty třetího dějství a ouha, střílí Harant, puk nějak prošel a je to 4:4. Následuje naše snaha to strhnout zpátky ve svůj prospěch, jenže přitom zapomínáme na zadní vrátka a Vary mají šance – jednou se Filip Novotný vydá z brány ven proti hráči hostů, který už už chystá sólo, výlet jen tak tak že neskončil špatně pro nás, naštěstí puk klouže mimo tyč a potom už ho nějak naši zkrotili. Do konce řádné hrací doby už gól nepadl a tak jdeme na prodloužení (první pro nás v téhle extraligové sezóně). Nastavený čas už je víceméně v naší režii, po minutě a půl se dostáváme do útoku, na konci akce je Honza Buchtele, který připisuje prémiový bod na naše konto – 5:4. Radost, tleskání, děkovačka, vyvoláváme si Novotného a Rolinka na „rybičky“ a potom už domů.

Celkové hodnocení zápasu: návštva v rámci možností jakžtakž, support ze strany kotle ušel, dojem ze hry nakonec slušný, akorát těch kiksů vzadu bylo na můj vkus až moc a ještě takových, že by se to dalo pochopit a odpustit někde v přeboru vesnic, ale ne v extralize. Hlavní je výhra a aspoň dva body, když ne tři, ale do dalších utkání bude nutno zapracovat, máme co zlepšovat. Už v neděli 2. listopadu od 17 hodin nás čeká zápas největší – derby. Pořadové číslo 2 tuto sezónu a 103 celkově – nemusím snad nic dodávat, tento zápas je otázkou cti a prestiže, klopýtnutí se neodpouští. Všichni, kdo můžou, v neděli v pět odpoledne v našem chrámu v Holešovicích.

Autor: frafont

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!