Slamáci na výletě aneb vyrovnání série ve Vidlákově

13. dubna 2014 v 14:28,  FanBlog,  chuli

V sobotu 12.4 se scházíme v 11 hodin před naší halou. Našim cílem je opět neoblíbená zatáčka na Vídeň. Tentokrát se nás schází poměrně hodně, a tak směr východní Asie vyrážejí dva autobusy. Před odjezdem si rozdáváme slamáky (které mají symbolizovat, kam vyrážíme), později jsou použity při pokřicích. Vyrážíme s menším zpožděním, protože jistý člen výpravy zaspal, že Destroyi. Cestou míjíme na Václaváku hlouček fanoušků jistého týmu, kterému si říká červenobílá špína, a je patřičně pozdravem, bohužel jen z busu. Chystají se k pochodu na derby na posvátné území na Letné. Poté už cesta pokračuje v pohodě. Až na D1, kdy zhruba na 40. kilometru dálnice stojí, a tak vystupujeme z autobusu. Předseda ukazuje své provazochodecké umění na svodidlech. Po několika minutách se vydáváme na krátký pochod po dálnici odstavným pruhem. Snaží se za námi projet jakýsi Slovák, tak je mu auto vyzdobeno samolepkami, které jsou poté použity na několika benzínkách. Poté nás vyzvedává bus a pokračujeme směrem vesnice u Prahy. Tak i takhle se dokážeme bavit a na výjezdech se rozhodně nenudíme. Cestou sledujeme na dálku i výsledek z Letné, který se vyvíjí velmi dobře, a tak máme pozitivní a bojovnou náladu už před zápasem.

Když dorazíme na místo, předseda rozdá lístky a přesouváme se do sektoru, kde rozjíždíme náš support, který je v první třetině umocněn výkonem hráčů na ledě. Na začátku třetiny roztahujeme choreografii v podobě kartónu tvořících trikolóru. Ke konci třetiny jeden z domácích nezvládá naší podporu a útočí na megafonistu, okamžitě je několika fackami usměrněn od našich a poté reaguje i security a dotyčný je usměrněn a odejit z haly. Během první třetiny také poprvé máváme slamáky - toto doprovázíme nejdříve pokřikem, zdravíme Brno a ihned následuje „seno a vidle“.

Ve druhé třetině přidáváme gól na 5:0, a tak halou zní velmi populární písnička o tom, že domácí dostali pátou branku. My se v sektoru dále bavíme... Několikrát opakujeme zdravici brněnským v jejich stodole. Během třetiny také zdravíme pokřikem - „Koreisi, ty si hovado!“ - jistého hráče komety. Načež ze sektoru od domácích přilétává pivo. Viník je zaznamenán, je vyzván na srovnání účtů, bohužel o přestávce zůstává v hale a ve svém sektoru. Ještě někdo nám tu bude tvrdit, že se schováváme?

Ve třetí třetině sice domácí dvakrát snižují, ale to nás nemůže vyvést z míry a dál se bavíme fanděním. Jeli jsme pro vyrovnání série, úkol jsme splnili, a v pondělí je pošleme na dovolenou. Cesta zpět probíhá bez problémů, a tak se již o půlnoci nacházíme doma.

Ještě bych se zastavil u jedné věci, a tou je domácí security.

Určitě dělali svou práci dobře, když domácí provokovali, byli usměrněni a vyvedeni. Nicméně to, že se pod kotlem frajeři baví urážkami našich fanoušků a několik jich po zápase vyzývají na souboj, což rozhodně není v pořádku, nad tím by se vedení Komety asi mělo zamyslet.

A perlička na závěr.

V první třetině se ze střechy uvolnila jakási molitanová výplň, co visí u stropu a padá na led. Což doprovázíme pokřikem“ už vám padá stadion.“

Tak toto je můj pohled na poslední letošní výjezd do zatáčky na Vídeň.

Autor: Chuli

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!