Výjezd do Mechova aneb prohra po nájezdech

20. ledna 2014 v 23:15,  FanBlog,  chuli

V neděli 19. 1. 2014 je na programu výjezd do Mechova – díky známým okolnostem k neoblíbenému týmu. Tentokrát jedeme autobusem, takže je i pozdější sraz a po dvou zastávkách se dostáváme na místo určení před halu sekaček. Před ní už nás vítají pánové v černém což značí, že i dnes proběhne vše bez problémů. Po nákupu vstupenek se přesouváme do sektoru, díky jeho dementní konstrukci musíme jednu vlajku pověsit na plot a druhou nemůžeme mít pořádně napnutou, ale i tak jsou upevněny obě. A zápas může začít.

Domácí fanoušci jsou jiný level než v pátek perníkáři a fandí celý zápas, byli těžkým soupeřem už od začátku zápasu. Hned od první minuty tlačíme, co můžeme a v 10. minutě jsme mohli vést minimálně 0:4, bohužel jsme nevedli a to zřejmě zápas rozhodlo.  Prosazujeme se až ve 12. minutě zásluhou Klimka v přesilovce. Během první třetiny nám domácí prasák Kudrna zranil Tona a tak jsme byli výrazně oslabeni, což později rozhodlo zápas. Ve druhé třetině padne jeden puk do naší sítě, když se pánové v pruhovaném vloží do průběhu zápasu a dělají jako, že jasné fauly od domácích nevidí. A naše pískají. Ve třetí třetině padne na každé straně jeden gól, i když se do hry opět vloží rozhodčí. Domácí vytahují plachtu, na které děkují za to, že jim hráči po 20 letech splnili sen. To musí chtě nechtě pobavit každého, kdo se o hokej zajímá vzhledem k tomu, že se hráči maximálně tak přestěhovali z Budějovic do Hradce, ale asi si toto domácí nepřipouští. Nájezdy vyhrává Hradec. Konkrétně rozhoduje Kudrna, který se radoval i když moc dobře věděl, že kdyby nám nezranil Tona tak by si zřejmě při nájezdech domácí ani neškrtli. Nicméně zápas jsme si prohráli sami v prvních 10. minutách 1. třetiny, když jsme nedali naše šance. Po zápase nás doprovodili Četníci až za Hradec a pak jsme po 1. zastávce pokračovali domů.

A teď k našemu výkonu v hledišti:

Fandění bylo dle mého skromného názoru o dost horší než v Pardubicích. Nicméně je otázka čím to bylo způsobeno. Jestli tím, že domácí fandili všichni a hlasitě nebo technickými problémy s naším megafonem či tím, že někteří lidé nejsou schopni otevřít pusu nebo zvednout ruku a umí jen pokřik Sparta a nic jiného. Nad tímto bychom se měli vážně zamyslet. Nebo to možná bylo způsobeno tím, že nás přijelo málo, na první zápas nás bylo více - řekl bych dvojnásobně. Hodně slabý počet to byl. Nevím, proč jsme nedali dva autobusy, když šlo o neděli a zápas 1. a 2. týmu. Takže když to shrnu tak za fandění v Pardubicích dávám za 1 za Hradec tak 3-. Ale je to jen můj osobní pohled. Co mě rozesmálo, bylo to, když na nás domácí fanoušci začali řvát "tak jsme druhý no a co". Řvát tohle proti prvnímu zní přinejmenším komicky :).

Nedělní výjezd ukázal velké mezery ve fandění a v tom, že pořád máme na čem pracovat a upřímně byl pro mě obrovským zklamáním po pátečním představení v Pardubicích. Doufám, že se doma a i na dalších zápasech předvedeme v lepším světle a naladíme formu směrem play off.

Nicméně vedeme ligu o 16 bodů. Jsme první a hlavně jsme Sparta, a proto věřím, že se s těmito nedostatky vypořádáme a budeme se zlepšovat.

To je můj krátký pohled na nepovedený výjezd do Hradce.

Autor: Chuli

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!