Liberec a Vary aneb trocha srandy před Vánoci

16. prosince 2013 v 20:11,  FanBlog,  chuli

V pátek 13. 12. se po hodinové okružní jízdě Prahou dostávám k hale, kde máme jako tradičně sraz. Tentokráte je naším cílem blízký Liberec - nevyzpytatelný tým ze severu Čech. Z jejich ledu body často nevozíme, přesto panuje v autobuse dobrá nálada, i když je cesta dost mrtvá a činí se jen zadek autobusu, kde sedí staré známe osazenstvo.

Po zhruba hodinové cestě se dostáváme ke stadionu. Poté, co dnešní vedoucí výjezdu - Destroy - zakoupí lístky, se jdeme přesunout do sektoru hostů. U vstupu stojí ochranka, která je vybavena jak někde na letišti a probíhá kontrola, jak kdyby přijela nějaká banda teroristů.

V hale se dovídáme nemilou věc, že dnes bude muset do brány Novotný. Sparta ví jak „zpříjemnit“ večer, no co se dá dělat. V sektoru se nás za vyvěšenou vlajkou shází dost a náš support tomu odpovídá, protože Lipos a Slávek za megafonem nás vedou svými hlasy. Domácí kotel bych úrovní přirovnal k pseudokotli Lva, i když bude přeci jenom o něco lepší než ten soubor klaunů v KHL.

Na ledě bohužel průběh utkání vypadá trošku jinak. Liberec do utkání vlétl a naši hráči vypadají, že celý týden oslavovali 110 narozeniny Sparty. V 9. minutě Liberec vede 2:0 a s námi to vypadá bledě. Obrana si zřejmě vzala na dnešek dovolenou, protože takové šance, které má Liberec, se jen tak nevidí. V 21. minutě se sice prosazuje náš kanonýr s číslem 87, ale to nám není nic platné. Domácí v poslední třetině přidávají další tři kousky a Buchtele už pouze koriguje na konečných 5:2.

Z Liberce tak odjíždíme opět bez bodů. Náš výkon dneska stál za starou bačkoru. Po zápase se dovídáme, že Pepis bude mimo minimálně 3 týdny. To rozhodně není pozitivní zpráva. Ještě, že se v tomto období nehraje a Pepis má čas se uzdravit. Alespoň neztratíme moc bodů.

Z pohledu fandění jsme myslím předvedli slušný výkon a v neděli se na nás už jistě těší v Karlových Varech.

V Neděli 15. 12. se scházíme před naší halou brzy po obědě, protože jedeme do KV kde se hraje od 15:30. Shodou okolností hostí v tento den hostující tým HC Lev Praha v naší hale nenáviděný tým HC Slovan Bratislava. A tak, když fanoušci tohoto odpadu ze Slovenska prochází kolem naší milované haly, je jim sděleno co si o nich myslíme populárním pokřikem, který je velice slušný: D: D. Poté můžeme v klidu nastoupit do autobusu směrem Karlovy Vary.

Cesta probíhá v tradičním duchu s jednou zastávkou, kde doplňujeme zásoby nezbytných tekutin. Pak si chvíli zakřičíme a již se nacházíme u haly. Tentokrát máme k dispozici samolepky od předsedy, které domácím připomínají letošní výsledek 11:0, a tak končí na nejrůznějších místech z venku i uvnitř haly.

Fandění ve Varech rozjíždíme poměrně vlažně, ale máme k dispozici těžký kalibr v podání jednoho člena megafon týmu - Zdendu, kterého řízení kotle tak zmohlo, že cestou zpět usnul. A proto se naše fandění postupně zlepšuje a dle zpráv jsme slyšet i na internetovém přenosu.

V tomto zápase opět chytá Filip, naštěstí ve Varech by z toho nemusel být takový problém. Domácí tým vlítne do zápasu ve velkém stylu a po 5 minutách, kdy vytahuje Novotný několik parádních zákroků, mohlo být po zápase. Naštěstí domácí jsou neschopní, a proto je stav 0:0. A tak do režie zápasu vstupuje i Sparta, která se po střelách Kubáta a Rolase ujímá vedení 0:2. Tento stav platí i po první třetině. Po 4 minutách druhé třetiny je stav již 0:4, protože se o slovo dvakrát přihlásil nejlepší kanonýr ligy, PETR TON. Do konce zápasu se již stav nemění, a tak se populárního bůra nedočkáme a nedočkáme se ani hattricku, snad si to Petr šetří na tým ze zatáčky nebo na cirkusáky z Vysočan.

Domácí asi musí brát kvalitní materiál, protože během zápasu roztahují transparent s vánočním stromkem, pod kterým je nápis: ,,Milý Ježíšku přejme si KV: Sparta 12:0“. K jejich smůle Ježíšek neexistuje a navíc přijel lídr ligy, takže toto skóre se opravdu konat nemohlo. Celkové skóre s tímto soupeřem je po třech zápasech 21:1 ve prospěch Sparty, to už je slušná práce.

Cesta zpět probíhá v dobré náladě. Suprový pan řidič, který s námi jezdí snad všude, si vyžádal populární Skřítky, a tak mu je pod vedením Lipose rádi zapějeme.  A pak už se do permanence dostává Hubeňourův ocas, na který Huběňour shání gumy. Zúčastnění vědí, o co jde: D.

Spokojení se vracím zpět do našich domovů. Toto je můj poslední report v roce2013, atak si dovolím všem popřát krásné Vánoce, hodně dárků pod stromečkem a do nového roku, aby nám naše Spartička dělala dál radost a v dubnu vše bylo zakončeno titulem.

Těším se na vás 3. 1. při Novoročním výjezdu do zatáčky na Vídeň. Doufám, že se podaří složit autobus.

Tak jsme první, no a co!!!!!!!!! HCS!!!!!!!

Autor: Chuli

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!