Kladno a Čpavkov aneb víkend za 6 bodů

19. listopadu 2013 v 18:45,  FanBlog,  chuli

Tento listopadový víkend nás čekaly dva výjezdy: Do Kladna a do Litvínova.

V pátek 15. 11. 2013 nás los zavál na pražské předměstí - Kladno. Opět jsme se podívali na zdejší proslulý stadion, který jako jediný v republice může používat přívlastek zimní, protože je zde skutečně zima.

Na tento výjezd jsem se velice těšil, protože mě vždy baví sledovat domácí sedláky a jejich nenávistné chování. Ale byl jsem příjemně překvapen, protože tentokráte jsem od nich slyšel, asi tak celé dvě nadávky za zápas. Zápas probíhal v naší režii a naši kluci opět dokázali rozprášit tento tým 5 gólovým přídělem. A tak na závěr zápasu mohla zaznít tradiční písnička o tom, že domácím právě odbila pátá. Pozitivem je, že opět začíná řádit první lajna a kluci to na Kladně, opět předvedli v celé kráse. Takže páteční večer skončil tradiční sparťanskou děkovačkou a my se mohli spokojeni vydat do našich domovů. A mohli jsme se těšit na nedělní cestu do Litvínova.

V neděli 17. 11. 2013 máme sraz 14:30 před halou a vyrážíme do města smradu Litvínova. Na tento výjezd se těší velká většina lidí a to nejen kvůli tomu, že jsme v prvním zápase Litvínova rozprášili 7:0, ale hlavně díky místní populární klobáse, na kterou máme všichni obrovskou chuť. Po zkonzumování klobásy se přesouváme do našeho sektoru, zde vyvěšujeme vlajku Sparta hockey supporters a pod vedením Lipose rozjíždíme hlasitou podporu pro naše hokejisty na ledě. Bohužel už ve druhé minutě zůstává sám před Pepisem volný domácí hráč, a tak se domácí dostávají do vedení 1:0. V průběhu první třetiny se našim moc nedařilo a výkon byl takový slabší, a tak po další chybě unikla trojice hráčů a svůj brejk zakončila druhým gólem. Po první třetině to bylo 2:0. Do druhé třetiny naštěstí nastoupila jiná Sparta a Litvínov se začal potit. Brzy se povedlo snížit Hlínovi a Sparta začala stupňovat tlak a vyrovnávací gól visel doslova ve vzduchu. Párkrát se puk odrazil mimo naše hokejky a několikrát předvedl Francouz perfektní zákrok, zvláště v případě kdy vychytal Formiče, který stál před ním sám. A tak to bylo sníženo a stav byl 2:1. O přestávce jsme sledovali i utkání Davis Cupu a to se blížilo ke zdárnému konci, protože Radek Štěpánek drtil domácího Lajoviče. Megafonu se v průběhu druhé třetiny chopil Slávek a zůstal u něj i na třetí a naše hlasitá podpora pokračovala. Hned z kraje 3. třetiny pelášil sám na Francouze Toňák, bohužel trefil tyč a tak jsme si na vyrovnání museli počkat. Během třetí třetiny čeští tenisté obhájili vítězství v Davis Cupu a tak jsme nejdříve vyvolávali jméno Radka Štěpánka – domácí nechápali co se děje a poté spustili pokřik Češi. V tento moment se přidali i domácí fanoušci. Bohužel pro ně zrovna v tomto okamžiku zamířil podruhé do domácí sítě Hlína a tak jsme se radovali my. A třetí gól na sebe nenechal dlouho čekat - Ivan Rachůnek dostal přihrávku na modrou, prohodil si domácího beka a nekompromisně propálil Francouze, stav byl 2:3. A to i přesto, že domácí poslanec Šlégr se snažil vybrečet odvolání gólu kvůli údajnému offsidu, díky bohu se rozhodčí nenechal ovlivnit a gól zůstal platný. V závěru třetiny domácí odvolali gólmana a nám docela zatrnulo, protože puky domácích létali kolem Pepisovi branky jak na střelnici. Naštěstí se žádný neujal a proto jsme mohli i druhý zápas víkendu zakončit děkovačkou. Potěšila i zpráva z Brna, kde Mountfield prohrál a tak se Sparta dostala do vedení o krásných 8 bodů. Vládneme dále lize a tak to má být.