Kanonáda proti Karlovým Varům

4. listopadu 2013 v 20:00,  FanBlog

V neděli 3.11. se hrálo poslední extraligové 18. kolo před reprezentační pauzou. Sparta v něm nastoupila na domácím ledě proti Karlovým Varům a zaznamenala historickou výhru.

Předzápasové prognózy zněly jasně. Sparta jako vedoucí tým tabulky s nejlepší bilancí v domácích zápasech si měla hravě poradit s trápícími se Vary. A předpověď se naplnila více než jasně.

Do sestavy se také vrátili dva dosud marodící hráči - Petr Gřegořek a Tomáš Rachůnek.

Už od prvních minut měla Sparta jasnou převahu. Držela více puk a od začátku se hrálo hlavně na soupeřově půlce. První gol přišel v páté minutě při vyloučení karlovarského Branislava Kubky. Lukáš Pech našel křižnou přihrávkou mezi kruhy úplně osamoceného obránce Krejčíka a ten zavěsil puk do horního růžku branky. Druhý gól přišel zhruba o tři minuty později. Daniel Přibyl poslal střílenou přihrávku k Lukáši Klimkovi a tomu stačilo správně nastavit hůl a nasměrovat puk mezi nohy karlovarského golmana. V 11. minutě sice Karlovy Vary hrály přesilovou hru, při které Spartu minutu svíraly, na gól však nadosáhly. Sparta se sice na chvíli gólově odmlčela, ale převahu měla stále. Další gól vstřeli Petr Ton, když zakončoval do prázdné brány po nahrávce na slepo od Jaroslava Hlinky. Čtvrtá trefa přišla opět v přesilové hře, a to když Hlinka nastřeloval puk od modré čáry a ten se odrazil od clonícího Karla Kubáta do branky Varů. Přesně 23 sekund po čtvrtém gólu přišla další trefa za záda golmana Závorky a postarala se o něj dvojice, která v Karlových Varech ještě minulou sezonu působila. Petr Kumstát výborně přečetl hru a vystihl rozehrávku soupeřových beků. Kumstát při úniku dva na jednoho našel Lukáše Pecha, který se ze vzdálenosti kruhů nemýlil – 5:0. A halou tak zazněla známá písnička Pátá od Zuzany Norisové.

Do druhého dějství se do branky Varů postavil náhradník Vladislav Habal, místo psychicky složeného Závorky. Habalovi se dlouho dařilo držet čisté konto, a to i navzdory tomu, že ho sparťanští hráči zasypávali střelami. Poprvé kapituloval až ve 14. minutě druhé třetiny, když Petr Ton poslal zadovku na najíždějícího si Karla Kubáta, který si Habala položil a do odkryté branky zvyšoval svým druhým gólem v zápase už na 6:0. Sedmý gól padl opět v přesilové hře. Starší z bratrů Rachůnků – Ivan najel ze strany i s pukem do brankoviště, nahrál na dojíždějícího Lukáše Klimka, a ten měl už celkem snadnou pozici na vstřelení dalšího gólu. Pouhé dvě vteřiny před koncem druhé třetiny padl ještě osmý gól. Tomáš Rolinek si s pukem vybruslil z rohu kluziště až před bránu, tam ho ztratil, ale naštěstí pro něj se ve skrumáži dokázal nejlépe zorientovat Jaroslav Hlinka, ten mu poslal puk přímo na hůl a Tomáš Rolinek už si se situací poradil – 8:0. A diváci tak opět začali skandovat: „Deset, deset.“

Do poslední třetiny zápasu, kdy už bylo rozhodnuto, vstoupila Sparta výtečně. Po minutě a sedmi vteřinách se trefila již po deváté. Obránce Karel Kubát vystřelil na branku, puk se od jednoho z hráčů před brankou odrazil přímo na hůl mladíka Dominika Simona a ten po třetí v sezoně skóroval. Hlavně fanoušky vytoužený desáty gól vstřelil na konci 44. minuty Tomáš Rachůnek, který si najel mezi kruhy, dostal parádní nahrávku od Daniela Přibyla a zavěsil do pravé šibenice za zoufalého Habala. Poslední gól večera přišel již po čtvrté v přesilové hře. Vladimír Sičák na modré čáře posunul puk Petru Tonovi a ten propálil vše, co mu stálo v cestě.

Nakonec Sparta vyhrála poměrem 11:0! Tím vyrovnala rekord v počtu vstřelených branek s čistým kontem, který paradoxně držely právě Karlovy Vary po výhře 11:0 v roce 2007 nad Ústím nad Labem. A také rekord v rozdílu počtu golů, který držela právě Sparta, když v prosinci 1993 porazila venku Pardubice 2:13.

Pӧpperle si připsal páté čisté konto v sezoně, Petr Ton zaznamenal svůj již 267. gól ve Spartě, a dál tak vede bodování celé soutěže.

Text: Jan Hausmann

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS!