Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Výjezd do Plzně aneb výhra u HC Uplakaná Straka

28. října 2013 v 21:15,  FanBlog,  chuli

V neděli 27. 10. se sházíme jako tradičně před halou u vchodu 32 v 15:00. Dnes se koná výjezd do nenáviděné Plzně a díky příznivému termínu, se naplnil autobus. Cesta probíhá jak jinak než v tradičním duchu s popíjením a pár popěvky, některé jsou samozřejmě adresované našemu dnešnímu soupeři. Po příjezdu do Plzně křičíme, cosi o tom, že na Plzeň je škoda plynu, že na ní stačí kyselina, pokračujme tím, že jsme první. Před halou zahlédneme dres s číslem 69 na zádech místního burana a tak spouštíme naše oblíbené pokřiky. Duda ven!!!! A Radek Duda mlátí důchodce (během zápasu jsou několikrát opakovány).

Tentokrát sebou máme megafon a to slibuje slušnou atmosféru. Zápas začínáme a my řízeni první třetinu Liposem se pouštím do fandění, aby hráči věděli, že jim i tentokráte dorazila početná podpora. Průběh zápasu je od začátku vyrovnaný. Šance jsou na obou stranách, ale ta největší byla na naší straně, když pelášili na domácího gólmana Rolas s Hlínou, bohužel střelu do prázdné brána stačil domácí brankář chytit a tak první třetině končí bez branek.

Ve druhé třetině se megafonu chopil Hanz a naše snaha v hledišti pokračuje. Na ledové ploše už se stačil projevit místní bezmozek Duda a tak už na něj několikrát byly spouštěny hromy a blesky. Bohužel se jako první prosazují domácí, když využívají svojí přesilovku a to tak, že bleskově. Zatímco naše přesilovka nebyla využita ani jedna. Druhá třetina končí vedením domácích 1:0.

Třetí třetina slibuje drama, k megafonu nastupuje Schaschek a to znamená, že si opět v hledišti nevydechneme. Ve 46. minutě se konečně může z našeho sektoru ozvat gól. To když Kumstát doslova procedil puk do sítě. A tak je vyrovnáno. Ještě před koncem třetí třetině nám opět zvedá tlak místní dobytek Duda, když nejdříve rukou zahodí našeho hráče a pak si na něj ještě lehne. Následuje počastování peprnými výrazy, které si za svou hru zaslouží. Zápas končí 1:1 a jde se na prodloužení. V tom se nerozhodne a dochází na nájezdy. Ty vyhráváme, protože máme v bráně Pepise a domácí gólman není schopen chytit nájezd naší zbraně # 87. Následně se k němu se přidává Buchtele. A tak vítězíme 2:1 a můžeme začít oslavovat. Jedeme domů z výhry. Sparta dobyla Plzeň!!!!!

Pár poznámek:

1) Během zápasu se dozvídáme o vítězství Teplic a tak spouštíme pokřik Teplice, po zápase nebyli místní inteligenti schopni pochopit, proč to řveme a chtěli se kvůli tomu i prát. Teplice porazili Paclíkbojs největšího konkurenta naší fotbalové Sparty v boji o titul a to se musí přece dám domácím sežrat: D

2) Musím domácí publikum ocenit za moment, když byl trefen do hlavy Forman. Byli potichu a nekřičeli žádné nadávky za to mají mé uznání (jen za tento moment). Forman skončil s lehkým otřesem mozku, brzké uzdravení přeji.

3) Opět se ukázala místní škola brečení, v hlavní roli byli "tentokráte" domácí náčelník Straka a také Václav Pletka, kteří co chvíli brečeli u pana rozhodčího, nicméně marně. Pro pobavení doporučuji pročíst plzeňské fórum, kde se (jak jinak) svádí prohra na rozhodčí a kdosi tam navíc píše, o 70. a 80. letech, kdy prý řval pokřik "rozhodčí je 3,14ča" celý stadion včetně otců a matek, kteří tam měli své děti. To je panečku kultura! :D

4) Kluci od megafonu předvedli skvělou práci, stejně jako zbytek osazenstva v kotli a myslím si, že za atmosféru se tentokráte nemusíme stydět.