Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Novinky

Sparťané, derby je naše!

12. října 2013 v 09:00,  FanBlog,  SpartaCorps

530.jpg

Derby! Magické slovo, které přitahuje pozornost všech pravověrných fandů, na jeden den se Praha rozdělí na dva tábory, které jsou nesmiřitelné. Věřil jsem, že se letošní první zápas s největším soupeřem povede naším bojovníkům, hráčům pražské Sparty. 

Od začátku bylo na co koukat, kluci sice nevyužili přesilovku 5 na 3, což prý nevěstí nic dobrého, ale ubránili se i následnému oslabení. První páteční střelec byl Ivan Rachůnek, který zužitkoval přihrávku Dana Přibyla v 11. minutě. Jak pokračoval čas, Sparta si upevňovala totální převahu, Slávii jsme k ničemu nepouštěli. O supportu později, ale od začátku podle mého názoru šlapal. 

Druhá třetina byla z kategorie snů, klukům nejen za ní na dálku děkuji. Trefil se Honza Buchtele, následně dvakrát Jarda Hlinka a Petr Ton. Trefit se čtyřikrát za třetinu, navíc na ledě soupeře, na ledě Slávie, to je krásný zážitek. Absolutní exhibice, několik šancí přitom nebylo využito, ale nevadí. Bylo to i tak nádherný. 

Závěrečných 20 minut jsme si užívali, bylo místo pro trénování pokřiku Holešovice jsou ráj, destrukci Slávie dokonal Lukáš Pech, neskutečná radost, totálně parádní nálada mezi námi. 

Support – pod vedením Zdendy a CZM kotel šlapal od začátku do konce, byl tam rachot, fandili jsme, vyvolávali jsme naše střelce, Pepu Jandače, po děkovačce tradičně Pepise, z mého pohledu se povedl zápas nejen na ledě, ale i v souboji kotlů. Takhle by to mělo být každé kolo, proti každému soupeři. Bylo nás tam hodně, což také kvituji, ale jen doufám, že to bude pokračovat i v dalších soubojích. Ve středu 16. října hrajeme s dalším velkým rivalem ze Zlína, což bude určitě zajímavá příležitost srovnání derby a ostatních utkání. 

Bojovníci hokejové Sparty, ještě jednou obrovské poděkování, po minulých 5 zkažených derby jste to dokázali, bylo to nádherný. Ale další zápasy přicházejí, tak bojujte, střílejte, cpěte se do brány, využívejte přesilovky jako v derby, ať je té radosti z hokeje víc a víc. 

PS: Při první přestávce hráli miniderby malí hokejisté ze 4. třid, díky fandění měli velký zážitek. Při druhé pauze jsem měl tu čest, výsadu a privilegium hlídat megafon, čehož si obrovsky vážím. 

SPARTA FOREVER!

Autor: Roman alias SpartaCorps

Foto: Tomáš Tetenka

NÁZOR AUTORA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S NÁZOREM ČLENŮ REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS! 

Pokud chcete k novince přidat komentář, odsouhlaste prosím sociální pluginy v rámci nastavení souborů cookies. Komentáře využívají plugin Facebook.com.