"Odveta" ve znamení Petra Tona, Oceláři si ani neškrtli

28. září 2013 v 15:30,  FanBlog,  SpartaCorps

Pro někoho mohl být dnešní zápas hokejové Sparty brán jako odveta za jarní vyřazení Třincem ve čtvrtfinále play off. Ale pro mě to tak není, stojím si za tím, že jsme se zastavili na cestě za pohárem sami. Ale samozřejmě jsem chtěl pomoct našim bojovníkům k dalším třema bodům.

První třetina ještě pořádně nezačala, Zdenda u megafonu ani nestačil zařvat a Petr TON poprvé dnes skóroval po přihrávce Jardy Hlinky - již po 7 vteřinách !! Neskutečná radost hned na úvod, pan střelec načal své úžasné představení. V páté minutě přišel další výbuch fanoušků Sparty – Petr Ton gól číslo dva po nahrávce Karla Pilaře. Ale abych jen nechválil – brzy na to se trefil Martin Adamský. Je tu velké ALE – nikdo to nesmí házet na Pepise, to nebyl jeho gól, to bylo jeho spoluhráčů. Následně jsem pozoroval trochu náš útlum, byly i přesilovky, ale nakonec se trefil Tomáš Rolinek po nahrávce Toňáka, který sám završil svůj čistý hattrick. Takže za první třetinu měl 4 body, obrovská gratulace a poděkování. Do kabin se šlo za stavu 4:1

Prostřední část – ta začala bohužel dalším přečíslením a snížením opět od Adamského. Následně ale byla třetina naše - z přesilovky zvýšil Petr Kumstát a z následné výhody Jarda Hlinka. Tak bylo opět v našem táboře víc veselo. Avšak zase přišlo snížení a opět z hokejky Adamského.

Posledních 20 minut načal Dan Přibyl, takže Spartička dnes zatížila skóre soupeře už sedmou trefou, ale nebylo to vše, výsledek dokonal Lukáš Pech. Kotel se dožadoval „totálního roztavení ocele“ devátým a desátým gólem, ale to už nepřišlo.

Sluší se pochválit support, kotel pod vedení Zdendy, Schaschka a Hanze šlapal celý zápas. Z mého pohledu to byl nářez, fungovala spolupráce i s tribunami. Pozitivní je, že to funguje nejen na ledě, ale i v hledišti. Ovací se dočkal i trenér Pepa Jandač.

Resumé – až na ty tři inkasované góly, které byly zbytečné a rozhodně nebyly Pepise (!!) to šlo náramně, tři využité přesilovky chválím, jen tak dál kluci, nebudu se zlobit, když nám to bude do sítí soupeřů padat i dál. BOJOVNÍCI SPARTY: Makejte, bojujte, střílejte, cpěte se do brány, ať je těch vítězství pro nás víc a víc!

PS: je dobře, že jsme Třinec porazili, jen mi není jasné, proč ve ČF jsme se s nimi tak trápili a vypadli. Ale jak jsem psal na začátku, pro mě to odveta nebyla - za 3 body jsem však samozřejmě moc rád.