6:0 aneb odplata je dokonána

27. února 2013 v 12:00,  FanBlog,  SpartaCorps

Je tu poslední kolo dlouhodobé základní části, 52. kolo nám určilo soupeře z jižní Moravy, tým Komety. Zápas jako hrom, vyhecovaný jako vždy, ale dneska byl větší náboj, protože soupeř potřeboval nutně 3 body k naději postupu do předkola PLAY OFF. Na to všechno jsem se těšil.

Úvodní část byla ze strany našich bojovníků aspoň pro mě skvěle odehraná, už v šesté minutě otevřel skóre Dan Přibyl, takže hned radost v Chrámu HCS. O tři minuty ho napodobil Vláďa Sičák v přesilovce 5 na 3. Ke konci ještě zazvonila tyčka po střele beka Karla Pilaře. Povedená první třetina, kluci hráli tak jak by měli v každém utkání a byli odměněni potleskem.

V prostřední třetině pokračoval skvělý výkon našich, o několika rozhodnutích pánů v pruhovaném by se dalo diskutovat, byli jsme i ve třech, ale Marek Pinc byl dneska rozhodnutý, že vychytá nulu, takže všechny střely měl jisté. Stav zůstal 2:0 a byl čas na druhé pivo o druhé přestávce.

Třetí část byla prostě úžasná, bojovníci s velkým S na dresu chtěli bavit hokejem sebe i nás, fanoušky. Chvilku po začátku se dočkal Domi Paci a za šest minut to přišlo. GOL číslo 250 v dresu nejkrásnějším - v dresu hokejové Sparty vstřelil Petr Ton!! Obrovská gratulace, ať mu to tam padá i dál. Dál se trefili Zdeněk Bahenský, po čemž jsme si zazpívali „Pátá“ a v poslední minutě ještě přibalil na cestu do zatáčky u Vídně soupeři Peter Jánský. Paráda.

O tom, že hráči týmu z Brna jsou prostě dost nesportovní, víme dlouho, ale dneska co předváděli, to se nedá. Různý provokace, třeba o hlavu větší se chtěl prát s Troyem, nechutný fauly, ale nejvíc mě naštval náš „oblíbenec“ Čermák, když vjel do Marka Pince. Sice za to dostal dvě minuty, ale podle mě měl dostal ještě za vyučenou od našeho hráče. Sice z toho byla výhoda 5-3 a gól Vládi Sičáka, ale tohle se musí prostě trestat!!

Kotel byl zaplněný, sice plno lidí, co přišli jen nejspíš jen kvůli dnešnímu soupeři, ale byl rachot, atmosféra pod vedením Kuby, Zdendy a Hanse byla skvělá, díky za to, bavilo mě to.

Tribuny se přidaly a závěrečné standing ovation bylo více než zasloužený. Jen mě mrzí, že při tak povedeném výkonu lidi odcházeli před koncem…no nic.

Na závěr mi dovolte klukům, trenérům a ostatním z týmu popřát hodně štěstí ve čtvrtfinále. Čeká nás tým Ocelářů z Třince. Jak praví stará pravda „Kdo chce titul, musí porazit každého“. Dají se vyřadit, on ten Růžička je taky jen člověk a pokud se bude dařit gólmanům, beci budou pořádně bránit a útok bude střílet přímo do svatyně, snad se ten postup podaří. Držím palce hokejová Sparto, ať se to povede.

PS: Skončila základní část. Bylo to dlouhých 52 kol, na začátku 10 zápasů bez výhry, měnili se trenéři, hráči, byly to nervy, když naše Spartička byla poslední, ale začalo to šlapat, vyhrávali jsme a nakonec jsme skončili na 5.místě. Osobně jsem byl v Chrámu kromě druhého zápasu s Vítkovicemi na všech zápasech, pak na obou derby v Šaškárně a dvakrát v Pardubicích. Děkuji za vítězství, prohry bolely. Snad se letos bude v PO dařit víc než loni a kluci dokáží něco velkého.