Nuda s příchutí povinného vítězství

8. prosince 2012 v 20:00,  FanBlog,  Lipos

V pátek 7. prosince se náš oblíbený klub, HC Sparta, vypravil k již 2. vzájemnému utkání na ledě extraligového nováčka z Chomutova. První zápas vyhráli domácí Piráti 7:5, když rozhodli až v 58. minutě.

Na páteční utkání se stejně jako v prvním případě vypravil i autobus příznivců pražského klubu. Pro upřesnění, byl to menší autobus s 30 místy, ale byl plně obsazen. ve 3 hodiny odpoledne jsme se skutečně vydali směr Chomutov, jenže ouha, silný provoz způsobil velké zdržení a obavy že zápas samotný nestihneme, nakonec však jsme dojeli včas a stihli úvodní buly zápasu. Cesta probíhala až nečekaně klidně, popíjelo se v klidu a vládla dobrá nálada.

V sektoru hostů (který byl přesunut oproti prvnímu zápasu) jsme nalezli přibližně dvacítku fanoušků, kteří dorazili po vlastní ose. Nakonec se nás tedy sešlo relativně dost a co mi bylo řečeno od lidí sledující zápas na internetu, byli jsme i slyšet. Ale k tomu později. Jediná drobnost, která nám mohla kazit náladu spočívala v zákazu nošení nápojů (včetně "piva" Gambrinusu) do hlediště, který se samozřejmě týkal jen fanoušků hostů. Něco mi říká, že zákaz měl spojitost s návštěvou "fanoušků" komety o několik dní dříve.

Zápas samotný byl krásnou ukázkou opaků všeho, kvůli čemu chodí divák na stadión. Snad tedy s výjimkou 6 hráčů na každé straně a ledové plochy... Přesilové hry? Až na dva góly v první třetině bída s nouzí. Sparťané využili přesilovku 5 na 3, Chomutov pro změnu vyčerpal ve výhodě jednoho muže svůj jediný světlý okamžik zápasu - Frolík krásnou přihrávkou spoluhráči před prázdnou bránu zařídil vyrovnání. Další momenty ve stínu přemíry trestů nestojí za zmínku, hrůza z obou stran. Za stavu 1:1 se tedy šlo do šaten.

Druhá třetina nabídla stejný obraz hry až na zlepšení obranné činosti Pražanů. Tím se zápas stal paradoxně ještě nudnějším, nicméně o něco málo uspokojivějším z pohledu Sparťanů. K tomu přispěla i druhá vstřelená branka hráčů s velkým "S" na prsou. Dále opět těžko lze něco dalšího komentovat co se hry týče, prostě jak byk řekl Cimrman, nuda nuda, šeď šeď.

Třetí třetina začínala s očekáváním důraznějšího nástupu domácích Pirátů a pokusů o vyrovnání, čehož se nejeden příznivec Pražanů obával, vzhledem k ne vždy přítomnému důrazu našich obránců. Jenže Chomutovští hráči vypadali, jako by snad ani vyrovnat nechtěli, jen někteří z nich, s čímž si naše obrana nakonec lehce poradila, naopak do sítě domácích, kteří z mého pohledu nepochopitelně rezignovali, přibyly ještě další 3 góly před závěrečnou sirénou. Některé z přesilových her, jejichž zlepšení lze považovat (samozřejmě po "povinném" zisku 3 bodů nad podobně postaveným týmem) za největší přínos večera. Góly z přesilovek snad hráčům ukázaly, že nahazovat na bránu a uplatňovat důraz se vyplatí, neboť z této situace vytěžili Sparťané hned 2 góly - jednou prošel tečovaný puk až za brankovou čáru, podruhé po dorážce aktivního Přibyla. Ne všichni soupeři nás totiž budou pouštět do pozic, z kterých padly ostatní góly zápasu.

A nyní tedy co se týče fandění. Domácí fandové totálně vyhořeli. Když si vzpomenu na divokou atmosféru prvního utkání, to co tentokrát přiznivci Pirátů (spíš ne)předvedli bylo tragické.

Sparťanští příznivci díky tomu byli slyšet, ačkoliv především v první i druhé třetiny byly v supportu velmi velké rezervy. Nicméně 3. třetina již přinesla projev kotle, který lze považovat za slušný, velkou míru na tom samozeřjmě však mělo nárustající skóre Holešovického celku. Takhle by to mělo vypadat vždy, bez ohledu na výsledek! Došlo i na oslavu gólů, kterou známe především z domácích utkání a tradiční děkovačku, která svou hlasitostí konečně naplnila potenciál hloučku Sparťanů.

Cesta zpět se nesla ve znamení vítězství a 3 bodů, hru raději příliš nikdo neřešil :-) Proto se zpívalo, byla dobrá nálada a všichni si ukázali, že výjezdy stále mají své kouzlo.

Závěrem tedy děkuji všem zúčastněným, a přesně jak jsem sondoval již v buse, doufám že na příštích autobusových výjezdech se nás sejde dost a budeme slyšet na co nejvíce stadionech!
První příležitost je ve středu před vánoci (19. prosince) kdy hraje Sparta na ledě Budějovického Mountfieldu! Doufám, že se tam tedy s většinou z Vás uvidíme!

SPARTA!

Autor: Lipos

MÁTE FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU? PODĚLTE SE O NĚ S OSTATNÍMI. POŠLETE NÁM JE NA REDAKČNÍ MAIL redakce@hs-sparta.cz A MY JE RÁDI ZVEŘEJNÍME!

NÁZOR FANOUŠKA NEMUSÍ BÝT TOTOŽNÝ S POSTOJEM REDAKCE SPARTA HOCKEY SUPPORTERS.