Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
1464.jpg
Laďa74
02.12.18 v 15:01

reakce na MichalM: ,,Fandit fotbalové Spartě začíná být na psychiatra. Všechno je..." zobrazit příspěvekFandit fotbalové Spartě začíná být na psychiatra. Všechno je totálně rozj.baný - hráči, trenéři, disciplína, vedení, jsem zvědavej, co s tím chtěj přes zimu dělat.
Pokud to ale nezačně příchodem pořádného trenéra, kterého bude poslouchat i vedení (nikoliv naopak), budeme se stavět na hlavu a k ničemu to nebude. Hra je jalová, nemá vůbec žádnej ksicht, nevidím tam žádnej systém. Disciplína se včera projevila v plné parádě, byť si o obou červených myslím své. Ale oba hráči k tomu minimálně zavdali příčinu, bohužel. Po odchodu Kangy už to ani nebyl pokus o systém.
Jsme pak akorát pro smích kdejakému ovcomrd.vi, kdejaká nula se pak po nás vozí a vytírá si s námi p.del. Vykopat všechen realizační tým kromě Rosického a začít znovu, bohužel. Těch pár lidí, kteří tam mají nějakou snahu je mi líto, stejně jako nás všech, kdo se na to musíme koukat. "

Chodit na hokejovou Spartu, to je pro změnu o infarkt:). To, jak nás včera Vary mlely v deseti minutách druhý třetiny (jeden gól jim naštěstí neuznali), to se hned tak nevidí. Přitom Sparta odehrála téměř celé utkání s perfektní obranou, poctivým napadáním, rozbíjením soupeřovy snahy vyrazit rychle přes střední pásmo. Hokej je to sice hrozně nudnej, ale přináší výsledky...a ta cesta z Varů byla nakonec díky té vydřené výhře příjemná. Uvidíme, jak houževnatě budou bránit naši borci proti Kometě... *VYCEP*

1464.jpg
Laďa74
21.11.18 v 13:32

reakce na kvcr: ,,Zápas s Olomoucí podle mě nebyl tak špatný jako ten v Chomutově...." zobrazit příspěvekZápas s Olomoucí podle mě nebyl tak špatný jako ten v Chomutově. Sparta začala hodně aktivně a Konrád toho dost chytil. Další věc je, že v sestavě chyběl další důležitý hráč - Říčka. Spolu s Pavelkou, Piskáčkem, Kalinou, Černochem a Klimkem je to už dost velké oslabení a v sestavě byli tři junioři, kteří zatím na základní sestavu ještě nemají - i když Lukáš Rousek párkrát ukázal věci, na kterých by se do budoucna dalo stavět. To proklamované nasazení a bojovnost tam bylo, ale bohužel Sparta ho nedokázala udržet po celý zápas.

Tím ale výčet aktiv končí. Už dlouho tady šijeme do ofenzívního projevu, tak jsem si dal tu práci a zopakoval si namátkově pár minut z několika minulých zápasů (všechny jsou k dispozici na hokej.cz). Trochu se k tomu rozepíšu. Ofenzíva začíná zakládáním útoků a to už mi od začátku sezóny přijde neskutečně špatné - a nic se na tom nemění. Opakuje se stále stejné schéma - beci ve většině případů buď puky přímo ometají o mantinel, nebo nahrávají útočníkům do pozice půl metru od něj. Je to už hodně dlouho, co jsem hokej (v pralese) hrával, časy se změnily, ale tohle je prostá fyzika - z takovéhle přihrávky se útočník dostává do nezáviděníhodné pozice z následujících důvodů: 1) útočník nemá rychlost, ta se získává právě vyjetím od mantinelu, kdy si obloukem a rychlým přešlápnutím "nakopnete vrtuli", 2) příjem puku je složitější, protože je na něj málo místa (často dokonce přijíždí zezadu) a potenciální kličku jde udělat jen směrem do hřiště, takže 3) v téhle pozici vás bek zastaví mnohem snadněji nahnáním do trychtýře, jehož jedna stěna je mantinel. A abych nezapomněl 4) u mantinelů je na ledě hodně nerovností, takže hodně hráčů přijímá takové puky s hlavou dole, tím pádem když navíc nejsou natočení do hřiště, je z téhle pozice těžké nahrát. Potom se není co divit, že v takové pozici útočník pod tlakem (což je téměř vždycky) volí nahození nebo protečování. Taky to bere strašně sil. Téměř obecně platí, že Sparta začíná své útoky z nulové rychlosti. Proto ta nahození, proto ten plán získávat puky u mantinelů nebo aktivním napadáním. Řekl bych, že tohle je v Extralize unikátní a myslím si, že je to systémová chyba. Samozřejmě věc další je, že útočníci si musí najíždět tak, aby ty puky do jízdy dostávali, ale to dělá snad jen Lukáš Pech (a většinou zbytečně, protože beci ten puk stejně radši ometou).

Další věc je, že i když už máme šanci a přečíslení (nebo 2/2 či 3/3 situace), není vidět klička ani nahrávka. Většina situací se řeší pokusem o přebruslení "svého" beka (a následným pokusem o střelu) nebo přímo střelou přes něj. Nebo jako třešnička na dortu se objeví situace, kdy hráč vyřeší přečíslení 3/2 nahozením na zadní mantinel (tady mi Sparta letos rozšířila hokejové obzory). Ale do takových situací se Sparta dostává málo z výše uvedených důvodů.

Další věc je pobyt v útočném pásmu. Při hře 5/5 těžko dokážete přehrát jakýkoli Extraligový tým pouhými nahrávkami, na to je na ledě moc málo místa. Proto musí jít hráč s kůží na trh a pokusit se buď přejít svého soupeře kličkou, nebo na sebe natáhnout dva soupeře a puk předat spoluhráči tak, aby bylo možné vzniklé přečíslení vyřešit dřív, než se "propadlý" hráč stačí zase zapojit do bránění. Když nebudu moc náročný, Sparta má 5 hráčů, kteří se o to občas (mám pocit, že čím dál tím méně často) pokusí: Pech, Forman, Vrána, Říčka, Blain. To je strašně málo. Samozřejmě pak zbývá už jen plán pro dřevorubce: nahrnout puk na bránu a pokusit se ho tam dorvat silou a pohotovostí.

Útok by určitě potřeboval posílit několika konstruktivními hráči, ale na druhou stranu si nemyslím, že by aktuální Sparta byla tak marný tým, aby musela hrát takhle. Proto mě dost roztrpčilo vyjádření Petra Vrány, který řekl něco ve smyslu : "Nemáme tým, abychom soupeře přehrávali ladnými kombinacemi ani exkluzívní snajpry, takže se musíme vrátit k tomu, co nám přinášelo úspěch". Já bych řekl, že se není k čemu vracet, pořád hrajeme to samé, jen už se k nám tolik neodrážejí puky a ubylo sil, protože tenhle hokej jich stojí příliš mnoho.

Aktuální páté místo je pro mne milé překvapení a bodový zisk je super (i když okolní týmy mají většinou nějaké ty zápasy k dobru, ale obávám se, že pokud se něco nezmění, situace z první čtvrtiny (kdy byl tým ještě plný sil a soupeře dokázal herním projevem překvapit, protože loňská Sparta hrála úplně jinak) se už nebude opakovat. "

Skvělá analýza, souhlasím a podepisuji v plném rozsahu:). Vypadá to, že Sparta je tým, který je svým herním projevem "nastaven" na venkovní zápasy. Tam jsou hráči nuceni dobře bránit, houževnatě napadat a hlavně je nic a nikdo nenutí hrnout se kupředu a něco vymýšlet. V domácích zápasech se tato strategie mění v prokletí. Tam Sparta působí jako tank, který je sice stále nebezpečný a bojeschopný, když se tu a tam rozjede, ale díky rychlosti a pohyblivosti soupeře také velmi zranitelný...Nejlépe situaci vystihl jeden z příspěvků zde, který po zápase s Chomutovem (4-1) "s hrůzou" konstatoval, že i přes naše vítězství, Spartu dokonce i ten mátožný Chomutov přestřílel...Takže body z venku to jistě přinese, ale v O2 Aréně holt budeme trpět a modlit se, aby naši borci dali jeden, dva góly v první třetině a po zbytek zápasu se vrátili ke svému "osvědčenému systému"... :-(. Na víc to letos bohužel už nevypadá... *CAS*

1464.jpg
Laďa74
18.11.18 v 21:14

Bude to znít asi blbě, ale co když Sparta na víc (zejména v O2 Aréně) vážně nemá?! Co když už fakt žádný "trumfy z rukávu" nevytáhne...?! Jako laik se dívám na výsledky, odehrána je skoro polovina základní části - doma jsme vyhráli 5x, prohráli 6x, venku ale 7x výhra a jen 3x prohra. Tak super, U. Krupp je naučil slušně bránit, když tlačí soupeř, Sparta brání jak o život a mnohdy otočí výsledek...Víc se asi vážně čekat nedá... *CAS*

1464.jpg
Laďa74
07.11.18 v 22:55

reakce na Schaschek: ,,kamyl (doplh92@seznam.cz)7. 11. 2018, 09:16   dobrý den mam..." zobrazit příspěvekkamyl (doplh92 [zavinac] seznam.cz)7. 11. 2018, 09:16

dobrý den mam dotaz proste nás ne informovali na webu že má klub Sparta novou vlajku ,- Rudá fandící vlajka s velkým bílým ”S”. ,nebo modro žluto červená uprostřed rudy S takže klub má dvě vlajky
ODPOVĚĎ:
Dobrý den Kamile, dříve též Dane, Jiří, Martine, zkrátka všichni, co uvádíte jako kontaktní mail doplh92 [zavinac] seznam.cz. Vůbec nevím, o čem mluvíte. Pokud o produktech z fanshopu, kontaktujte prosím samotný fanshop. Než dojde k dalšímu zklamání z vaší strany, máme také několik nových druhů trik, mikin, obojků pro pejsky či dokonce dresů. S pozdravem Marek Táborský.

:-D :-D :-D :-D

Zajímalo by mě jestli to je totální exot nebo troll :D "

Je to jasnej exot...takovou úvahu může napsat jenom někdo z Brna... *FRAJER*

1464.jpg
Laďa74
29.10.18 v 20:16

reakce na Gapin: ,,Hele já bych zas tak ještě radostí neskákal. Je to jenom..." zobrazit příspěvekHele já bych zas tak ještě radostí neskákal. Je to jenom šestnáct zápasů, výhoda je že nějaký body jsou nastřádaný dopředu, takže nemusí bejt nějaká nervozita, když se nějakej zápas posere, ale věcí na zlepšení je pořád spousta. To že jsme první momentálně neznamená vůbec nic, za další tři nepovedený zápasy můžem klidně spadnout někam na pátej flek. Některý týmy se rozjedou třeba Plzeň nebo Třinec, ty mají podle mě na víc než aktuálně předvádějí a my se třeba zadrhnem. "

Naprostej souhlas, jásání je předčasný...byť na druhou stranu, po té minulé sezóně je jistá míra nadšení na místě, ne:)?! To podstatný holt začne po novém roce, kdy se bude liga pomalu směřovat do umístění na play-off.

1464.jpg
Laďa74
28.10.18 v 22:01

reakce na marek17: ,,https://www.mall.tv/bez-frazi tady jde vidět něco málo co jim Uwe..." zobrazit příspěvekwww.mall.tv/bez-fraz... tady jde vidět něco málo co jim Uwe může říct :-) "

Já to viděl, dík za odkaz. Hezký na tom je, Krupp začne kritizovat jako první sebe sama - a jasně pojmenuje chybu, kterou udělal, co "jde za ním". Pak se ale obuje do "přichcíplý" hry mužstva. Je to frajer a právem ho ti hokejisti berou a jistě si ho váží... :-)! Tak, jen aby nám ta forma vydržela až do play-off zápasů (včetně :-)!!! *OK*

1464.jpg
Laďa74
28.10.18 v 14:01

Včerejšek v Liberci famózní, naprosto úžasný zápas *DRINK* . Hrozně by mě zajímalo, co U.Krupp těm hráčům na střídačce nebo o třetinách v kabině vlastně řekne - že potom hrajou tak skvěle?! *THX*

1464.jpg
Laďa74
26.09.18 v 11:08

Brankář famózní, obrana velmi, velmi kompaktní a obětavá...začátek sezony (alespoň z mýho pohledu) dobrej. Největší slabinu vidím v útoku, ale Uwe K. moc dobře pochopil, že napřed musí vypilovat defenzívu a snížit velký množství gólů, který jsme dostávali. Když se rozjede i útok...smeteme polovinu týmu v O2 aréně za dvě třetiny... *METAL*

1464.jpg
Laďa74
02.03.18 v 21:52

Užasný...dneska prostě úžasný...6-2, to byla prostě nádhera *THX*

1464.jpg
Laďa74
02.03.18 v 15:41

Nechci sýčkovat, pánové…ale i kdybychom dneska vedli 3-0 po prvních dvou třetinách, stejně se budu bát, že to nakonec p.o.s.e.r.e.m…Naše hoši nás během této sezóny už dostatečně vyvedli z iluzí, jaké zápasy je také možné prohrát (doslova v posledních sekundách:). Takže se zbývá jen modlit:)?! Po neděli můžeme bejt klidně 12-tý… *SORRY*

1464.jpg
Laďa74
23.02.18 v 02:21

reakce na SpartaCorps: ,,hmm...  Dobrý den, chci se zeptat, jestli je opravdu nutné..." zobrazit příspěvekhmm...

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je opravdu nutné jen přemýšlet o tom, umístit na kostku nad ledem při zápase se Zlínem nějakou omluvu jakéhosi diváka. Tohle už opravdu je vrchol až trapných soutěží, ukázek a podobných. Opravdu si nemyslím, že hokejový zápas, ke všemu dost důležitý v naší situaci, by měl být prostředek k tomu, aby se někdo ”omlouval” a ještě tímto způsobem.
ODPOVĚĎ:
Dobrý den, to, že jsem fanouškovi odepsal, kde může otázku přání na kostce řešit, je slušnost. Je následně na nás posoudit, zda je toto do hokejového programu vhodné nebo je to mimo. Věřte, že žádostí máme spoustu, zatím jsme zde pustili pouze přání k narozeninám a jmeninám, maximálně žádost o ruku. Opravdu se snažíme k tomuto přistupovat citlivě a tudíž vše tam opravdu být nemůže. Nechme ale dotyčného vyjádřit, co by chtěl, Vy jste z toho aktuálně moudrý? Já tedy ne. S pozdravem, Jan Rachota"

No…tak pořád není jasný, co ten gentleman chce své milované vlastně sdělit. Třeba jenom „před svědky“ na rovinu vyznat „sbohem lásko, já jedu dál“ :-)))…

1464.jpg
Laďa74
03.02.18 v 11:06

reakce na frafont: ,,Ale je to možný... Když nám dokázal nasázet šest gólů i..." zobrazit příspěvekAle je to možný... Když nám dokázal nasázet šest gólů i Litvínov, kterej jinak má průměr asi tak jeden a půl gólu, tak já se už nedivím ničemu *KSICHT* *MIMO* "

Mě už to fakt s.e.r.e. a bolí u srdce:) Přece Sparta pořád něco v tý lize znamená. Copak to ti hráči samotní necítí ?! Proč to jde v Jihlavě nebo Pardubicích...jenom my se plácáme od podzimu v krizi. *CAS*

1464.jpg
Laďa74
03.02.18 v 09:38

Při trošce štěstí budeme zítra večer na 8.místě. Přece není možný, aby to takhle dál pokračovalo, do ***e…!!! *SORRY*

1464.jpg
Laďa74
01.02.18 v 20:26

reakce na MartinMegadeth: ,,Tady bych si dovolil nesouhlasit. Že hráči bojují, dřou, snaží..." zobrazit příspěvekTady bych si dovolil nesouhlasit. Že hráči bojují, dřou, snaží se, rvou se, s tím nepolemizuji. Tedy minimálně ze zápasů ve druhé půlce ledna proti čelním týmům extraligy. Ale co si nemyslím, že by na tom psychicky byli dobře. Ti kluci moc dobře ví, že se dlouhodobě mrcasí nepříjemně blízko čáry ponory mezi desátým a jedenáctým místem. Mají v hlavách, že se jim nedaří od jedenáctého místo pořádně bodově vzdálit, udělat nějakou delší vítěznou zápasovou šňůru, doma konečně vyhrát za tři body, prosadit se z přesilovek. Pár hráčů řekne, že se na tabulku nedívá, ale většina z nich ji sleduje bedlivě a je to jen póza. Psychika je kurwa a na Spartě to bohužel je teď vidět, i když se s tím většina hráčů statečně rve a sezónu rozhodně nebalí. Ono si stačí najít a projít rozhovory s Frantou Výborným nebo s Petrem Břízou, kde líčí jaké měli pocity a v jakém stresu prožívali všichni sezóny 2000/2001 nebo 2005/2006, kdy se Spartě v základní části nevedlo a účast v play-off si zajistila až v (před)posledním kole. Nezbývá než věřit, že se minimálně předkolo uhrát povede. Pak z hráčů může ten psychický balvan spadnout, v play-off nebudou za favority a třeba chytnou vítěznou slinu. Nebylo by to poprvé. *METAL* K přímému postupu do čtvrtfinále by to chtělo bodovat v Hradci Králové i v Liberci, případně jeden zápas vyhrát. Jak to bude dohromady za nulu, po olympiádě bude už těžké šestku nahánět. *VYHLIZI* "

Souhlasím, že ty přesilovky jsou děs:(…A co se týče psychiky, asi si to představuju moc růžově. Myslím si, že když se začne hrát, prostě na to v tom drivu zapomenou a hrajou to, co mají podle taktiky na příslušný utkání. Ale je to zřejmě složitější tím víc, čím se blíží konec základní části. Důkazem toho je, že Sparta zřejmě hraje venku lépe než doma…?! Čehož by mohli využít v Hradci a Liberci.

1464.jpg
Laďa74
01.02.18 v 14:22

V lednu jsem viděl sedm zápasů, z toho jeden v Jihlavě. Sparta nehraje špatně. Hráči bruslí, snaží se, bojují…nemyslím, že by na tom psychicky byli nějak katastrofálně. Vždyť otočili zápas v Vítkovicema a téměř to vyšlo k Kometou. Při troše štěstí můžeme základní část klidně zakončit na 6-tým místě…Možná, že to jenom my-fans moc prožíváme a přenášíme na ně z kotle negativní energii :-)?! *SALA*

1464.jpg
Laďa74
28.01.18 v 22:41

a

Žádné další stránky

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 21. prosince - 17:30
  12.png
  VIT (venku)
  Extraliga (28.kolo)
 • 26. prosince - 16:30
  16.png
  PLZ (venku)
  Extraliga (29.kolo)

Kalendář akcí

<<12 / 2018>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
 
 
 
2
3
4
5
7
8
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
27
29
31