Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
otaznik1
frafont +284
14.01.19 v 15:26

sparta.cz/cs/clanek/...
Tak hotovo, Šural jde k Turkovi. Tak díky za odvedené služby a hodně štěstí v novém působišti. Sice to od něj ve Spartě nebylo úplně top, ale v tom našem chaosu, kdy všichni lítali odnikud nikam a nikdo nevěděl, co chceme a máme hrát, to je holt těžký něco předvádět :-P

otaznik2
frafont +284
14.01.19 v 11:11

A pokud jde o naše umístění v tabulce po základní části, tak teď nějak nevím, co si vybrat - první varianta, že umlátíme předkolo na poslední chvíli a tam zase vyletíme 0:3 bez ohledu na soupeře, druhá varianta, že budeme muset do playout, které ovšem bude o ničem, protože o barážistech bude jasno předem (Pardubice jsou v podstatě tutovka a druhej jeden z dua Chomutov/Vary).

otaznik3
frafont +284
14.01.19 v 11:05

Jako já bych se vůbec nedivil tomu, kdyby opravdu Bříza ještě s někejm kecal do všeho - ono docela napovídá třeba už složení formací v zápasech, Krupp snad proboha není tak mimo, aby pořád cpal do prvních dvou formací třeba Smejkala s Klimkem, kteří při vší úctě mají tak maximálně na pomezí třetí a čtvrté, pokud ne rovnou na pomezí čtvrté a úplně mimo sestavu. A poslední dobou to ještě je vylepšené tím, že ti dva jsou ve formaci spolu, čímž si v podstatě jeden útok odstřelíme předem.
Jinak Broš mi připadá opravdu spíš jako úlitba fanouškům ve stylu "jako hráče ho měli rádi, tak v pozici funkcionáře aspoň omezí případné brblání". A když se na to dívám celkově, tak bohužel vidím hodně těch nepříjemných věcí společných pro hokej i fotbal - v ACS čerstvě třeba Rosický, kterého udělali sportovním ředitelem, to je taky spíš loutka na zavření pusy fanouškům. On může hezky mluvit, on může mít sebelepší plány, ale bohužel je to jenom jeden hlas a Ščasný, Čupr, Kotalík a spol. a nad nimi velký šéf Křetínský ho přehlasujou a prosaděj pokračování "systému totálního chaosu", kdykoliv se jim zachce.

-1
otaznik4
frafont +284
14.01.19 v 10:02

reakce na kvcr: ,,Na poměry Sparty to včera vůbec nebyl špatný zápas, z mého..." zobrazit příspěvekNa poměry Sparty to včera vůbec nebyl špatný zápas, z mého pohledu nejlepší za poslední období. Ono v Třinci se každý den nevyhrává. Sparta se zvedla co do rychlosti a dynamiky a první třetinu jsme Třinec docela mleli. Ne snad díky tomu, že by se zlepšily souhra a herní projev, ale velmi kvalitním napadáním jsme Třinec donutili k mnoha chybám, které se nám ale bohužel nepodařilo potrestat. Tam se podle mě lámal chleba, protože takové nasazení se nedá vydržet celý zápas a zbytek už byl víceméně v režii Třince. Ale za tu první třetinu bych tým chtěl pochválit, i ten plán vlítnout na unavený i možná trochu psychicky nalomený Třinec byl správný. Je tedy otázka, jestli to bylo cílené přímo na tohohle soupeře nebo se jednalo o taktiku z předchozích zápasů, kdy jsme v první třetině dali nějaké góly a zbytek zápasu ten náskok bránili.

Velice slušně zachytal i Jakub Sedláček, i když tam měl chvíle, kdy stačilo hodně málo (a to, jak držel puk na tyčce a pomalu ho vysoukal ven, to jsem snad ještě neviděl). Přesto bych osobně nechal chytat Machovského - ne snad že bych nevěřil, že Sedláček je dobrý gólman, ale protože bych se bál, co s Machym střídání udělá - a i kvůli vítězné vlně. Trenéři v sobě tu odvahu našli a až budoucnost nám ukáže, jestli to bylo k dobru věci.

Jinak samozřejmě trvá to, že nám nefungují základní herní činnosti, to se asi jen tak nezmění, jestli vůbec. Přesilovky jsou tragické už dlouho - není v nich vidět kličku, křížnou přihrávku ani střelu z první. Pokud se dostaneme ke střele ze slotu, je to po střele beka a následné dorážce, jinak útočníci do slotu vůbec nenahrávají. Už v několikátém zápase jsem viděl slibný záblesk kreativity u Lukáše Rouska, trenéři zareagovali okamžitě tím, že mu snížili ice time (pořadí od konce Kumstát, Rousek, Pech. Míra Forman v zápase, kdy mu to evidentně nešlo, dostal času víc a byl až pátý od konce). Opravdu nechápu to nadšení trenérů, když každý z nově příchozích hráčů, ať už se jedná o Jonese, Klímu nebo De La Rose, dostane na ledě víc prostoru než Pech a Forman. Ono je pravda, že ti hráči jsou hodně vidět (kromě Jonese, který potřebuje ještě dost potrénovat), než jim trenéři vysvětlí, jak mají hrát.

Přesto ale pokud dokážeme hrát s takovým nasazením, mohli bychom to předkolo udržet - týmy okolo nás taky nehrají žádný oslnivý hokej a i když jsou hokejovější, my máme zase víc síly a urputnosti a na to se v dnešním hokeji vyhrává. A velkou jistotu v bráně, abych nezapomněl. Teď nás čekají dva zápasy se soupeři pod námi, kterým se nijak moc nedaří. Na oba z nich bych řekl že máme. Uvidíme, jestli dokážeme zopakovat výkon z Třince. "

To teda máš nasazenou laťku hodně nízko. Já to vidím tak, že Třinec včera hrál tak nějak nic moc, ale my jsme hráli to samé, možná dokonce ještě větší nic.

otaznik5
frafont +284
13.01.19 v 20:20

Třinec taky mohl těch gólů dát pět a nebylo by se moc čemu divit. Ale dneska jsem opravdu v podstatě nepočítal s tím, že by se bodově urodilo, pro nás budou daleko důležitější příští víkend zápasy ve Varech a v Litvínově.

otaznik6
frafont +284
13.01.19 v 19:58

My dostaneme v závěru možnost pětiminutový přesilovky a tím i velkou šanci na obrat, místo toho nesmyslnej útočnej faul a jdeme do čtyř a Třinec se srovná a pohlídá si to *KOSA*

otaznik7
frafont +284
13.01.19 v 19:04

No jo, proti Třinci je potřeba ze čtyř příležitostí aspoň tři proměnit...

otaznik8
frafont +284
13.01.19 v 16:15

Premium obsah :-/ :-)
Jde o to, jestli v té schované části je něco zajímavého, nebo jenom recyklujou to, co už se všude probralo miliónkrát...

otaznik9
frafont +284
13.01.19 v 13:11

Biatlonová štafeta holek třetí místo *BRAVO* Na to, že v prvním úseku to byla čtrnáctá nebo kolikátá pozice, super. Na střelnici to teda skoro všem lítalo někam do nebes místo do terčů.

otaznik10
frafont +284
13.01.19 v 12:16

reakce na kvcr: ,,Dovolím si s tebou v některých bodech polemizovat. Nesouhlasím s..." zobrazit příspěvekDovolím si s tebou v některých bodech polemizovat. Nesouhlasím s tím, že se dlouhodobě nedaří - já bych naopak řekl, že se z hlediska získaných bodů dlouhodobě daří. Nevzpomínám si na zápas, kdy bychom soupeře přehrávali, snad jen první zápas s Kometou doma, a i tam jsme třetí třetinu urputně bránili. Za body jsme všichni rádi, ale zároveň mám čím dál silnější pocit, že Sparta hraje špatně a už 33 zápasů se na tom nic nemění. To není jeden dva zápasy, to už je víc než půlka sezóny. Kritizovat herní projev jsme začali někdy po první čtvrtině (to byla Sparta možná dokonce první v tabulce), to mi přijde jako rozumná doba hájení pro trenéry i tým. A za sebe můžu říci, že bych rád tým pochválil, kdyby se někam posouval (myslím teď směrem dopředu, protože osobně vidím spíš mírný posun dozadu) - to by ale šlo jen tehdy, pokud bych po každém zápase pochválil Matěje Machovského. Dokonce možná kdyby se v průběhu celé sezóny nevyhlašovalo, jak chceme "hrát aktivně a nečekat, co soupeř vymyslí", bylo by tu těch kritických názorů méně.

Za sebe můžu říci, že už trenéry šetřit nehodlám. Ať už jde o to, že hráči jako Pech a Forman dostávají téměř nejmenší ice time z celého týmu nebo o způsob zakládání útoků, přechod modré čáry či přesilovky, kdy ze hry "na jistotu" plyne to, že si nikdo nedovolí kličku nebo křížnou přihrávku. Těch pár kreativních hráčů, které máme, je rozstrkaných do všech útoků, takže si nemají s kým nahrát. Rozehrávky přes Kudrnu, Smejkala či Silla žádný moment překvapení nepřinesou, to už by snad za tu dobu mohli trenéři vidět (aby to nevyznělo, že do těchhle tří šiju, určitě platní jsou, ale v jiných herních činnostech). Ano, potřebovali bychom zvýšit útočný potenciál týmu, ale pokud "pracujeme s hráči, které máme k dispozici", pak je asi třeba se zamyslet nad tím, proč nastolený herní plán k cíli (míněn aktivní hokej) už přes půl sezóny nevede.

Samozřejmě můžeme namítnout, že účel světí prostředky a historie se neptá, jak se k úspěchu došlo (osobně to mám jinak a například nikdy nezapomenu na pocit pachuti po tom, co Mourinhův Inter vyhrál finále Ligy mistrů způsobem, kdy odehrál 80 minut s 11 lidmi ve vápně, nebo abych nechodil tak daleko, na finále s Řeckem v Portugalsku - a poslední úspěchy Sparty se tomu začínají nebezpečně blížit). Ale tahle naše hra podle mého názoru nemůže být úspěšná dlouhodobě, když podmínkou úspěchu je, aby se k nám šťastně odrážely puky. Takže mám hodně, hodně vážné obavy, abychom po dvou letech cesty na Brusel nepřistáli nedaleko Varšavy. "

Milé kolego, záleží i na tom, z jaké strany se na to ráčíte dívat - z hlediska výsledků a výkonů se nedaří, z hlediska získaných bodů se daří celkem dost. Jinak já tam aspoň trošku zlepšení vidím v tom, že si do útoku i nějaké pořádné šance vytvoříme a není to jenom čekání na odražení puku pod příznivým úhlem, případně čekání, až nám soupeř vyrobí příležitost sám (bohužel těch momentů, kdy se do příležitosti dostaneme bez 100% sázky na náhodu, je pořád málo). A jako hlavní bolest bych viděl to, že když už se dostaneme během zápasu do vedení, tak místo aktivní hry a přidání dalších gólů do soupeřovy brány přepneme na nesmyslnou pasivitu a údržbu a soupeř to samozřejmě většinou potrestá.

otaznik11
frafont +284
12.01.19 v 19:48

Ohledně zítřejšího zápasu s Třincem to mám tak, že bodový zisk moc nečekám (když se zadaří a něco uhrajeme, tak budu samozřejmě rád), spíš je otázka, co za lahůdku zase dokážou vykouzlit pruhovaní...

otaznik12
frafont +284
11.01.19 v 21:35

Důležitý jsou body, na to ostatní se vytento *KSICHT*

otaznik13
frafont +284
10.01.19 v 17:00

Z fotbalu: ve věci příchodu těch dvou obránců z Jablonce do ACS se měla u Lischky vyskytnout nějaká komplikace při zdravotní prohlídce (je to teda spíš agentura JPP). To snad opravdu nejde udělat jeden přesun hráče bez nějakých překážek *KOSA*

otaznik14
frafont +284
10.01.19 v 11:36

Dobře, Krupp Honzíkovi nevěří, to beru. Ale že by se o tom nevědělo a že by to jakože vyplavalo na povrch až teď? To asi ne. Ten brankář (ať Sedláček, ať někdo jinej) měl na základě nějakejch požadavků a tlaku přijít už o dost dřív, ne zase tyhle rošády chvilku před koncem přestupního období. A ti dva do útoku - to bylo všelijakejch vyjádření a tlamocviků a očekávání, aby nakonec přišel Jones, kterej pomalu rok nehrál, plus mladej Klíma, kterej už za tuhle sezónu vystřídal čtyři kluby, my jsme pátej klub. Jako jo, nečekal jsem Ovečkina, McDavida a podobně, ale někdo, kdo umí pravidelně dát aspoň 12 - 15 gólů za sezónu v základní části plus když tak nějaká ta asistence, přece k dispozici bejt musel.

otaznik15
frafont +284
09.01.19 v 14:58

Já myslím, že teď už jsme asi určitě koupili správné díly do skládačky a bude to výherní fičák a proletíme až k titulu mistra světa amoleta :-D

otaznik16
frafont +284
09.01.19 v 14:02

reakce na Gapin: ,,Ale kdyz to vezmu trochu z jinyho pohledu, tak mi ten prichod moc..." zobrazit příspěvekAle kdyz to vezmu trochu z jinyho pohledu, tak mi ten prichod moc nesmyslnej neprijde.
Asi nevladne spokojenost s Honzikem, a rika se, ze ani ve Slavii to neni zadna slava. Neco na tom asi bude, protoze by uz musel Machovskyho na nejakej zapas vystridat. A jestli nechtej Machovskyho utavit, tak nekoho solidnejsiho je treba. V nasi situaci riskovat body, ze se golmanovy nepovede zapas nelze.
Dalsi veci je, jestli Machovsky nechce po sezone vzit roha a Sedlackem se tak nejak jisti dalsi sezona.
Akorat mi prijde ze Sedlacek nebude chtit delat dvojku.

P.S. A hlavne playout je o dost zapasu navic, tam se golmani budou hodit :-D :-D :-D "

Playout se hraje jenom dvoukolově, čili šest zápasů - až baráž se potom jede čtyřikrát každej s každejm. A baráž nám snad propanbuchasvatýho nehrozí, na Chomutov a Pardubky je ten náskok dost velkej *KSICHT*

otaznik17
frafont +284
09.01.19 v 13:37

Ona je celkem reálná možnost, že Machovskýho nám po sezóně sebere někdo z KHL, smlouva nesmlouva. Pak by to trochu smysl dávalo, i když teda pochybuju, že zrovna Sedláček je kdovíjaká výhra.

otaznik18
frafont +284
07.01.19 v 12:17

Tak do ACS půjde duo z Jablonce Hanousek, Lischka - kluby už se dohodly, ladí se jenom smlouvy hráčů (zdroj: facebook Sparty). Uvidíme, co hoši předvedou, ale mně to přijde spíš jako oslabování konkurence v boji o třetí místo, než aby ti dva o tolik převyšovali to, co ACS má teď.

otaznik19
frafont +284
06.01.19 v 19:54

Tak po dnešku jsme devátí o skóre před Litvínovem, příští zápas proti Zlínu, ten na nás ztrácí tři body, tak doufám, že se povede v pátek vyhrát, ať jim odskočíme, ne to zase zmastit *KSICHT*

otaznik20
frafont +284
06.01.19 v 11:52

reakce na MartinMegadeth: ,,Příští MS dvacítek se bude hrát v Ostravě a Třinci. Český..." zobrazit příspěvekPříští MS dvacítek se bude hrát v Ostravě a Třinci. Český výběr bude mít hodně brutální skupinu: USA, Rusko, Kanadu a Německo. Zase pokud česká dvacítka skupinu úplně nepodělá mohla by narazit na přijatelnějšího soupeře do čtvrtfinále. Druhá skupina má složení Finsko, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko a Kazachstán. *FRAJER* Mimochodem Břízův čardáš s rozhodčími v zápase s Pardubicemi Ujčík ocenil třicetníkem. (Podobně jako třeba nedávno u Špačka z Plzně.) *POSILOVNA* "

Nepodělat skupinu rovná se porazit Němce pokud možno za tři a když se jo zadaří, tak možná proti té zbylé trojici umlátit bod, dva body - víc se asi čekat nedá.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 18. ledna - 17:30
  18.png
  KVA (venku)
  Extraliga (36.kolo)
 • 20. ledna - 15:30
  6.png
  LIT (venku)
  Extraliga (37.kolo)

Kalendář akcí

<<01 / 2019>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
1
3
4
5
7
8
9
10
12
14
15
16
17
19
21
23
24
25
26
28
30
31