Sparta Hockey Supporters - Stránky fanoušků hokejové Sparty

Diskusní fórum

Napsat příspěvek

smiley-coolsmiley-crysmiley-embarassedmiley-foot-in-mouthsmiley-frownsmiley-innocentsmiley-kisssmiley-laughingsmiley-money-mouthsmiley-sealedsmiley-smilesmiley-surprisedsmiley-tongue-outsmiley-undecidedsmiley-winksmiley-yellzvracetmusicpipaochlastovecinknutifuckyouaykamosiochlastakalickosalebkacertiksilenyanoneokoliznutisorryhahavykulenyvyhlizimimonemocnypffksichtopekacasbravopeklozachrankapivo155gchahpsmilespashssshsflagthisisspartajujwsparta_kick_slaviaboxersala
Odeslat
386.jpg
Mandor +108
12.08.18 000 00:06

reakce na SpartaCorps: ,,https://tv.isport.blesk.cz/video/5115858/plzen-zlin-viktoria-vede-1-0-..." zobrazit příspěvektv.isport.blesk.cz/v...

Video nevideo, plíseň si to jede pořád stejně.... :-! :-! "

Koukám na to celkem dokola. Ale já si myslím, že to je regulérní gól. Když objektivitu, tak i pro Plzeňskou lůzu. Mě by v tom zápase vadilo několik jiných chvilek. Ofsajdy, otočené malé fauly....

-1
386.jpg
Mandor +108
02.08.18 000 23:07

Tak jsem dorazil domů a mám hodně rozporu plné pocity. Spartu jsem takhle neviděl hrát snad několik let. Moc se mi líbí Tetteh, v tom klukovi je hodně solidní potenciál. Samozřejmě občas z nezkušenosti něco nevyřeší ideálně, ale líbí se mi moc. Dnes mě trochu zklamal Stanciu. U takhle zkušeného hráče bych čekal víc přesnosti a míň zmatkování.
Ohledně penalty, nemá moc smysl to komentovat, ta ruka na zádech byla hloupá, ale předcházelo tomu špatné rozhodnutí Radakoviče o tom jak to celé zahrát a hlavně nesmyslné vypuštění od Kay. Chlapec se na ten souboj prostě vykašlal, to mi vadí daleko víc.
Od Kangy člověk taky vidí pár parádních akcí a pak naprosto odfláknutý souboj. Z pohledu trenéra je to na prášky.

Ale pokud by takhle Sparta hrála normálně byl bych spokojenej, mělo by to úroveň

386.jpg
Mandor +108
26.07.18 000 06:51

reakce na SpartaCorps: ,,Mám ho nafocenej, tak ho mužů poslat mailem..."

pokud by jsi mohl, tak poprosim taky poslat
hron71 zavinac seznam.cz

Diky

386.jpg
Mandor +108
21.07.18 000 20:32

Zaplať bůh za gól. Ale jsou to nervy.

+1
386.jpg
Mandor +108
17.07.18 000 15:52

Já mám jednu smutnou Vašek Burda zemřel při autonehodě. Ať je mu tam kde už bohužel je dobře.

sport.aktualne.cz/ho...

386.jpg
Mandor +108
13.07.18 000 22:19

Poslední vyjádření lidí ze Sparty:

Sportovní ředitel Sparty Zdeněk Ščasný: "Chipciu už pravého beka hrál, je to dobrá alternativa."
Asistent trenéra Radoslav Kováč: "Není to úplně pravý bek. Ještě hledáme."
Vedení Sparty: "Pravého beka nehledáme."

386.jpg
Mandor +108
23.06.18 000 18:33

reakce na SpartaCorps: ,,https://isport.blesk.cz/clanek/hokej-reprezentace/338454/primy-prenos-..." zobrazit příspěvekisport.blesk.cz/clan...

Tak jako nevim no...."

Já bych věděl. Hodit do stoupy a vrátit se k pořádnému dresu. Tohle je ostuda a hnus. Alespoň pro mě.

+2
386.jpg
Mandor +108
20.06.18 000 12:41

www.sport.cz/fotbal/...

Mám pocit, že začínám chápat nastupující trend. Budeme hrát totální ofenzivní fotbal. Systém 2 + 6 + 3
No a třeba to vyjde.

386.jpg
Mandor +108
19.06.18 000 15:33

Pamětníci a ti co už si moc nepamatují (skleróza je strašná věc) si vzpomenou sami, pro ostatní malé připomenutí. Dnes je "výročí" cesty do Banské Bystrice, nevím jestli někdo pamatuje přímo pobyt ve vlaku (já ano). Jen jsem jel v té "slušnější" části. Bylo mi 14 a byl to druhý výjezd za Spartou ven.

Letos uplyne 33 let od legendárního výjezdu fanoušků pražské Sparty na fotbalové utkání do Bánské Bystrice na Slovensku. Sparťané jeli podpořit svůj tým na velmi důležité utkání o mistrovský titul.

V červnu roku 1985 se odehrálo něco do té doby nevídaného, co dnes můžeme označit za první viditelný projev fotbalového chuligánství na území bývalého Československa. Fanoušci pražské Sparty na cestě do Banské Bystrice zcela zdemolovali část rychlíku, kterým se vezli na rozhodující zápas o mistra ligy. Pro socialistický stát to byl doslova šok, protože takové chování přece předváděla pouze mládež na Západě. Případu se tehdy věnovala všechna média a na viníky čekaly exemplární tresty.
V noci z 18. na 19. června se jich na hlavním nádraží v Praze sešlo asi čtyři sta a nastoupili do rychlíku Hron číslo 649, směřujícího z Prahy do Zvolena. Rychlík odjížděl z hlavního města ve 21.21 hod a předpokládaný příjezd do Banské Bystrice byl v 7.55 hodin ráno. Fanoušky tedy čekala desetihodinová cesta. Již při samotném nástupu do vlaku byli mnozí z nich posíleni alkoholem a bujaré popíjení alkoholických nápojů pokračovalo i ve vlaku. Během cesty začali v jistém momentě rozbíjet skla, vytrhávat sedadla a jiná zařízení vlaku a vůbec demolovat celý interiér vagónů. Ven z oken létaly opěradla, dveře, sedadla, láhve, lampy, rozbité části WC, umyvadel a zrcadel. Fanoušci ohrožovali i ostatní cestující a také průvodkyni, které vyhrožovali, že ji vyhodí z okna. Ta před nimi pak zamkla dveře do zbývajících vagónů, aby se nemohli dostat dál. Na každé stanici, kde rychlík stál, žádala pomoc a zásah proti rozvášněným a demolujícím výtržníkům. Bezvýsledně. Právě zde se ukázala neschopnost tehdejších policejních složek čelit mimořádné situaci a rázně zakročit proti řádění chuligánů.

První zásah Veřejné bezpečnosti přišel až po devíti hodinách cesty, po šesté hodině ráno, ve více než 460 kilometrů vzdálené Žilině, kde už tři vagóny dorazily úplně zničeny a několik dalších bylo poškozeno. Policejní složky nedokázaly zasáhnout ve větších městech (Olomouc, Ostrava), kterými rychlík projížděl a kde byly soustředěny silné policejní i vojenské posádky. Z dnešního pohledu jde o něco nepochopitelného. Proč se tak tehdy stalo, není dodnes jasné. Zřejmě se nenašel nikdo, kdo by rozsáhlý zásah nařídil.

Nakonec se složky Veřejné bezpečnosti rozhodly zasáhnout na žilinské stanici, kde čekalo na příchozí rychlík několik desítek policistů se psy a obušky. Zajistili přibližně třicet fanoušků a zbytek nechali pokračovat v cestě dál. Vyšetřování celé události probíhalo následujících pět měsíců a v polovině prosince 1985 začal v Praze soudní proces proti třinácti fanouškům, které se podařilo identifikovat a usvědčit z účasti na demolování. Z přibližně 400 cestujících sparťanů pouze třinácti dokázali účast na poškozování státního majetku, mezi nimi byla i jedna dívka. Sedm z nich bylo mladistvých a nejstaršímu bylo 29 let.

Škoda na vagónech byla vyčíslena přibližně na 250 000 Kčs a všichni obžalovaní byli shledáni vinnými z trestného činu poškozování majetku v socialistickém vlastnictví a z trestného činu výtržnictví. Přiznali se, že už před odjezdem vlaku ve velké míře pili alkohol. Na otázku, proč ničili zařízení vlaku, odpověděli, že tak dělali všichni, takže se k nim přidali. Dostali podmíněné i nepodmíněné tresty odnětí svobody v rozsahu od šesti do třiceti měsíců. Několika z nich bylo také uloženo ochranné protialkoholní léčení.

Tým sice v Banské Bystrici prohrál 0:1, ale klokani z Vršovic na domácí půdě nezvládli duel s Trnavou a po jejich porážce rovněž v poměru 0:1 při rovností bodů titul připadl díky lepšímu skóre Spartě Praha.

O celé události byl v té době natočen film s názvem Proč, který měl být odstrašujícím příkladem pro tehdejší mládež. Jeho uvedení do kin v roce 1987 však mělo účinek přesně opačný, neboť film divácké násilí mezi mládeží spíše zpopularizoval.

+3
386.jpg
Mandor +108
18.06.18 000 22:23

reakce na frafont: ,,https://fotbal.idnes.cz/fotbalova-liga-o2-tv-fortuna-liga-prenosy-fpm-..." zobrazit příspěvekfotbal.idnes.cz/fotb...
Tak O2 bude mít v podstatě všechno, takže ten, kdo je moc daleko od ústředny, bude mít se sledováním ligy asi poněkud smůlu :-P "

vzhledem k tomu, že na televizi koukám přes kabel UPC mám asi dost smůlu. Ale zase bude mít radost rodina :-)

386.jpg
Mandor +108
06.06.18 000 19:41

reakce na MartinMegadeth: ,,Ano, tak jest, na levého beka má Sparta i Frýdka. Doleva k čáře..." zobrazit příspěvekAno, tak jest, na levého beka má Sparta i Frýdka. Doleva k čáře na dva posty má Sparta momentálně Civiče, Costu, Frýdka, Plavšiče, Vatajela a Ben Chaima. Pokud vím tak vlevo zvládne hrát třeba Ristič, který je ve Spartě na ročním hostování. A to jsem určitě na někoho ještě zapomněl, protože Sparta má kopici hráčů po hostováních. To je hodně hráčů na dva posty i kdyby se Sparta nějakou shodou okolností prokousala až do skupiny Evropské ligy. Očekávám nějaké odchody z těchto hráčů. Jako první na ráně mi přijde právě Frýdek a po něm Ben Chaim. Pak je otázka co zamýšlí s Rističem, který na jaře prakticky vůbec nehrál. *VYHLIZI*

Co se týká zmiňovaného příchodu Heči, pak mi to jako úplná hloupost nepřijde. Bičíkovi je sedmatřicet, s koleny má problémy už několik let, minulý ročník odchytal jediný ligový zápas a pomalu se přesunuje mezi trenéry brankářů. Pokud by se Sparta prokousala do čtvrtého předkola EL, pak bude hrát šest týdnů v kuse čtvrtky a neděle (případně pondělky). A to by dva zdravé brankáře určitě chtělo. Když to následně dopadne jak asi nejeden z nás čeká, že Sparta bude od září zase plácat jen kapr ligu a k tomu leda tuzemský pohár, pak si Heča asi moc nezachytá. *MIMO* "

Rozhodně je na pořadu dne odchod Ben Chaima. Ovšem otázka je, zda se najde zájemce. Ale ze strany Sparty je zájem na ukončení oboustranného trápení. To vím [:-}

386.jpg
Mandor +108
31.05.18 000 21:10

Pevně doufám, že tahle "posila" nikoho ve Spartě nenapadne. Pokud ano byl bych asi dost otrávenej. Ten kluk je sice šikovnej, ale povahově bída s nouzí na druhou.
www.sport.cz/hokej/k...

+1
386.jpg
Mandor +108
28.05.18 000 07:04

reakce na Gapin: ,,https://www.facebook.com/ISPORT.CZdeniksport/photos/a.411990674920.175..." zobrazit příspěvekwww.facebook.com/ISP...


Hapal zustava.
Teda vedet dva dny po skonceni sezony, ze ta dalsi bude opet v hajzlu... :-! :-! :-! "

I ty optimisto.
Skoro cokoli napíšeš je negativní názor. Měnit trenéra co rok, či půl roku by byla veliká pitomost. To přeci víš taky, a ono zase není až tak moc na výběr. A jestli dali z nějakého důvodu šanci Hapalovi, asi by nebylo od věci ho nechat chvíli pracovat.
Navíc určitě musí být prima pro hráče, trenéry a ostatní číst jak je všechno blbý, jak bude všechno v hajzlu a podobně. To je taková dobrá motivace. Ač se neznáme, asi bych s tebou nechtěl pracovat a nemyslím to nijak zle. Negativní lidi dělají negativní atmosféru. A to není nic pro mě. Musím říct, že tě nechápu. Nebo spíš nechápu tu snahu stále všechno shazovat, očerňovat.

386.jpg
Mandor +108
17.05.18 000 13:07

A není to vlastně jedno? Když tak koukám co se děje v zákulisí.....
isport.blesk.cz/clan...

A do toho tanečky kolem komise sudích na příští rok, neobnovení mandátu předsedy komise, návrat podvodníků a lumpů té nejvyšší kategorie.
No půjdu v sobotu už kvůli Lafimu na Letnou, ale myslím že na dlouho zase naposledy.

386.jpg
Mandor +108
16.05.18 000 11:06

Musím říct, že někdy není špatné se kouknout do minulosti a počíst si.
Není to dlouho co tu skoro každý tvrdil, jak permanentku nepořídí, jak se na to nedá koukat.......
No a je půlka května, pravda máme nového trenéra a jednoho staronového hráče a najednou tu jsou permanentky zakoupené *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO* . Takže si zatleskejme a můžem pokračovat kočárem černým kolem bílých skal.
Ale nemyslím to ve zlém, naopak přeji ji vám i spartě.

386.jpg
Mandor +108
28.04.18 000 10:15

reakce na loupák: ,,Vyfoť mě to do messengera. *THX* "

taky jsem to necetl.... Pokud by nekdo ten rozhovor mel, mam taky zajem
dekuju :-)

386.jpg
Mandor +108
23.04.18 000 21:14

reakce na MartinMegadeth: ,,Budu se opakovat, ale na reálný boj o titul vzhledem k zoufalému..." zobrazit příspěvekBudu se opakovat, ale na reálný boj o titul vzhledem k zoufalému jaru mazánků by bývalo stačilo vypakovat Il Cretina s jeho poskoky, nosiči notýsků, kuželů a dalšími parazity z Letné ihned po konci podzimní sezóny. Mohl být čas na zabezpečení pořádného trenéra a Sparta už mohla šlapat. Těch X remíz během jara je strašná škoda. Když jsem viděl zoufalé Brno proti Plzni vůbec jsem nepochopil jak s něčím takovým mohla Sparta na Letné ztratit body. :-! Teď je nejdůležitější urvat konečné třetí místo. A když k tomu Slávie vyhraje Český pohár, měl by být reálný postup přímo do skupiny Evropské ligy. Základ kádru zůstat pohromadě musí, to je jasná věc. Některé odchody jsou jasné (Biabiany, Lafata, Mich. Kadlec), sám jsem moc zvědav co bude Sparta dělat s hráči jako Ben Chaim nebo Mavuba, a kádr bude třeba především doplnit. Největší potřebu doplnění vidím na stoperu, na pravém beku a v útoku. Tam bude potřeba sehnat pořádné kladivo. *OK* "

Já bych možná věděl co s těmito dvěma bude. Nedávno jsme pracovně řešili mimořádku s jedním členem představenstva klubu a při diskuzi okolo fotbalu jsme se na ně taky dostali. No a padala slova o prodeji, pokud to půjde. Ben Chaim je skvělej do úplně jiného systému fotbalu. Nikdy nehrál v Evropě v obranném systému. No a nepřizpůsobil se. Bohužel....

386.jpg
Mandor +108
21.04.18 000 12:35

reakce na Gapin: ,,Návštěvnost stoupá tak vo co de...?  Že nějakejch deset..." zobrazit příspěvekNávštěvnost stoupá tak vo co de...?
Že nějakejch deset pitomců držkuje někde na foru je úplně jedno... *LEBKA* "

Kamaráde pochopil jsi to úplně přesně. Pár lidí co tady držtičkujem je vedení úplně u zadní části těla. Zvlášť, když část z nás pravidelně nechodí, neutrácí za dobroty v hale a navíc zcizuje mýdlo na wc.
Prostě nejsme ta důležitá cílová skupina. Zařídil jsem se podle toho, jen mě to mrzí. Přeci jen se Spartou mám svázaný velký kus života.

386.jpg
Mandor +108
04.04.18 000 18:13

reakce na MartinMegadeth: ,,Není co dodat. I když si soukromě myslím, že akce..." zobrazit příspěvekNení co dodat. I když si soukromě myslím, že akce "vánoční chomutovský kulový blesk" nebyla z hlavy Brošáka, jako sportovní ředitel je na ní plně podepsaný. Tohle se prostě nepovedlo. Laco a to mi nikdo nevymluví do kabiny nezapadl. S jeho příchodem šlo všechno do háje a že jestli někdy v sezóně vypadala Sparta rozjetě, pak přesně předtím než přišel a dostal šanci v kase. *NAPR**** Zopakuji, že jsem dávno vyrostl tomu, že Sparta musí vyhrát každý zápas a každý rok musí získat titul. Přežil bych i dva, tři slabší ročníky (ne teda jedenáct, to už je opravdu moc a že vydržím poměrně hodně), ale musel bych vidět nějakou budoucnost a předváděný hokej by mě musel bavit. Nic z toho Sparta dlouhodobě nenabízí. A v příští sezóně hodlám dlouho váhat a otálet než se do O2 arény vydám. Budu vyžadovat tvrdost, důraz, přímočarost a úspěch! Mimochodem pondělní akce Metallica včetně kulturní vložky Jožin z Bažin byla s převahou nejlepší akce v O2 aréně celého ročníku 2017/2018! *METAL* *METAL* *METAL* "

souhlasím bylo to super. Moc se mi líbilo pódium a vlastně celý koncert. Tedy s vyjjímkou zvukaře. Na koncertu bych rád slyšel zpěv :-)

386.jpg
Mandor +108
21.03.18 000 14:07

reakce na kvcr: ,,To jsou zajímavé informace a díky za ně. S tím neblokováním..." zobrazit příspěvekTo jsou zajímavé informace a díky za ně. S tím neblokováním střel to pravděpodobně Sami nemyslel obecně, protože požádat o něco takového mi přijde sebevražedné v situaci, kdy je obranná třetina plná hráčů a před bránou je chumel. Pokud ale jde o situaci jeden na jednoho, pak si dokážu představit, že gólman požádá hráče, aby do střely nestrkali hokejku, aby nedošlo k teči - to brankáři nemají rádi. Ale můžu se mýlit.

O té rodině jsem nevěděl a určitě může mít velký vliv - tak doufejme, že se jim v Praze líbí a že tu ještě nějaký čas vydrží.

Mě David Honzík zatím moc nepřesvědčil - a tím ho nechci odepisovat, je mladý a jeho výkony ve Slavii si moc pochvalují, Sparta je ale jiná třída. Hlavní, co mi vadilo, je to, že když to Samimu nešlo, šel s výkony dolů i on. Pro hráče jako on byla tohle velká příležitost, jak vylétnout a nedopadlo to úplně tak, jak jsme si všichni přáli. Dlouhodobá smlouva je OK, ten kluk má velký potenciál, jen si myslím, že by ho měl ještě chvíli brousit s co největší herní praxí, než to bude na rovnocennou dvojici v Extralize. Letos měl mezi brankáři s podobným počtem odchytaných minut nejhorší úspěšnost a to je na Spartu zatím málo - i s přihlédnutím k tomu, co obrana letos předváděla. Určitě mu ale přeju, aby se mu začalo dařit co nejdřív. "

Tohle mi hodně připomíná situaci s panem Holečkem v dávných dobách. Ten měl s obráncema domluvu, pokud soupeř pojede 2 na 1 tak obránce vždy zablokuje hráče bez puku a případnou přihrávku. Brankář dopředu ví že půjde do souboje proti hráči s pukem.

Další stránky:

Choreofond

Podpořte prosím také náš choreo tým. Více se dočtete v sekci:

 • Choreofond

Následující zápasy

 • 23. srpna - 17:30
  5.png
  SLA (venku)
  Příprava 2018 (příp.)
 • 28. srpna - 18:00
  7.png?1
  PCE (doma)
  Příprava 2018 (příp.)

Kalendář akcí

<<08 / 2018>>
Po
Út
St
Čt
So
Ne
 
 
1
2
3
4
5
6
8
10
13
14
15
16
19
20
21
22
24
25
26
27
29
30
31